Erbakan, Gül'ün Cumhurbaşkanı seçilmesini değerlendirdi

Erbakan, Gül'ün Cumhurbaşkanı seçilmesini değerlendirdi.10824
  • Giriş : 31.08.2007 / 22:23:00

Erbakan, AK Parti'nin aldığı yüksek oyu ve Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı seçilmesini değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eski başbakanlardan Necmettin Erbakan, tatilini geçirdiği Balıkesir'in Edremit ilçesinde yaptığı açıklamada, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e hayırlı olsun ziyaretinde bulunmayacağını söyledi.

Damadı Mehmet Altınörs ve kızı Elif Erbakan ile dinlendiği yazlık evinden ilk kez çıkan Necmettin Erbakan, cuma namazını Ayvalıburun Camii'nde kıldı. Erbakan, daha sonra cami bahçesinde vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Erbakan, "Abdullah Gül'ün ne yapacağına bakacağız. Görmeden şu an için bir değerlendirme yapmak mümkün değil, her şey yapacağına bağlı. Oraya oturmak bir marifet değil. Bizim meşhur sözümüzü biliyorsunuz. Hayat çok süratle geçer, sonunda amel defteri elinde kalır. Biz dua ediyoruz ki Allah kendisini günahtan korusun. Şerden korusun. Onun için hareketlerine bakıyoruz. İnşallah milletin istediği gibi hareket eder, onların istediği gibi hareket etmez. Duamız, temennimiz budur" diye konuştu.

Erbakan, bir basın mensubunun, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü ziyaret edip hayırlı olsun temennisinde bulunmayı düşünüp düşünmediği şeklindeki sorusu üzerine, "Onun işi çok, bizim de işimiz çok" dedi.

AK Parti'nin oyunun artmasının sebebinin milletin patlaması olduğunu savunan Erbakan, şunları söyledi.

"Giden cumhurbaşkanının davranışları milletimizi bir balon gibi şişirmişti. Milletimizde antipati uyandırdı. Milletimiz bekledi, bekledi, 'ben yapacağımı biliyorum' dedi. Milletimiz asırlardır değerlerine sahip çıkmıştır. Sayısız medeniyetler kuran bizler, niye aslımızı bırakıp şimdi kokmuş, fosilleşmiş, çürümüş batıyı taklit edeceğiz? Millet, 'aslımızı, özümüzü bırakmayız' diyor. Adım adım aslına dönüyor. Bir de bunların yanında Halk Partisi var. Bu da sürekli milletin inancı ile savaşıyor. Millet buna da kızıyor. Bir yandan CHP, bir yandan Cumhurbaşkanı milleti şişirdi, bu şişirmeler esnasında cumhurbaşkanlığı seçimi sırası geldi. Bunlar çıktılar, 'filanca zatın hanımı başını örtüyor diye seçilemez' dediler. Millet kudurdu.

Nereden çıkartıyorsunuz bunu? Bu ne anayasada var, ne kanunlarda var. Bu sizin keyfi bir isteğiniz. Niye biz aslımızı, özümüzü bırakıp da başkalarına benzeyeceğiz? Bütün bunların hepsi balonu şişirdi, şişirdi, en son milyonlarca insanı bir araya getirerek yapılan mitingler, laiklik ve cumhuriyet mitingleri lastiği patlattı. Gerçekte AK Parti'yi sevdiği için değil, Saadet Partisi barajı aşamayacağı için, din düşmanlarına fırsat vermemek için AK Parti'yi iktidar yaptı."

Erbakan'ın elini öpmek için vatandaşların kuyruk oluşturması dikkat çekti. Erbakan'ın Altınoluk'tan salı günü ayrılacağı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious