Erbakan, kararı temyize götürecek

  • Giriş : 07.06.2006 / 00:00:00

Ankara 9.Ağır Ceza Mahkemesi tarafından, hakkında verilen hapis cezasını evinde çekmesine karar verilen kapatılan Refah Partisi'nin Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ın avukatı, mahkemenin kararını temyize götüreceklerini bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından "özel evrakta sahtecilik" suçundan 2 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan ve cezasını evinde çekmesine karar verilen Necmettin Erbakan'ın avukatı Mustafa Kamalak aracılığı ile yaptığı yazılı açıklamada, mahkeme kararını temyiz edeceklerini belirtti. Kabalak'ın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: "Kamuoyunca bilindiği gibi Ankara 9.Ağır Ceza Mahkemesi'nin T.C. 54. Hükümeti Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan hakkındaki kararının Yüksek Yargıtay tarafından bozulması üzerine yargılama yeniden başlamıştır. Bu meyanda Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nin 07 Haziran 2006 tarihli kararı temyiz edilecektir.

Bu temyiz ve yargılama sonunda, esasen mevcut belge ve delilerin açıkça ispat ettiği gerçeklerin ortaya çıkacağına ve adaletin tecelli edeceğine inanıyoruz. Yargılama süreci devam etmektedir.Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious