Erbakan: ''AKP'yi işbirlikçiler besliyor''

Erbakan: ''AKP'yi işbirlikçiler besliyor''.10824
  • Giriş : 22.03.2009 / 22:38:00

Cumhuriyet Halk Partisi'nin ardından Çağlayan Meydanı'nda Saadet Partisi mitingi yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Cumhuriyet Halk Partisi'nin ardından Çağlayan Meydanı'nda Saadet Partisi mitingi yapıldı.

Mitinge kapatılan Refah Partisi'nin eski Genel Başkanı Necmettin Erbakan da katıldı. Mitingde ilk konuşmayı SP Genel Başkanı Numan Kurtulmuş yaptı. Konuşmasının başında şair Nedim, Necip Fazıl ve Bedri Rahmi Eyüpoğlu'nun İstanbul konulu 3 şiirini okuyan Kurtulmuş, "Şimdi şiir yazsalar ne diye yazacaklar Galataport'u gavurlara veremediği için üzüldüğü bir şehir diye mi yazacaklar? Meydanları olmayan, ama sokaklarında sokak çocukları olan şehir diye mi yazacaklar. Ruhunu yandaşların imar rantları için kurban ettik diye mi yazacaklar. İstanbul'un şiiri, şarkısı başka yazılıyor. Sizin buradaki kararlılığınız İstanbul'un tarihinin değişmekte olduğunu yazıyor"dedi

PARTİZANCA BASKI YAPILDI

İki haftadır meydan tartışması yaşandığını kaydeden Kurtulmuş, "CHP vakit sarkıttı diye bizim de vaktimiz sarktı. Yıllardır bu miting meselesini İstanbul tartışıyor. İstanbul'da 3 partiye aynı anda verilecek meydan kalmamış. Burası Çağlayan Meydanı değil, Çağlayan kavşağı. İstanbul'da meydan bırakmamışlar. Bir meydan da iki miting olmaz dediler. Kazlıçeşme'yi iktidar partisine vermek için partizanca baskılar sonucu, Çağlayan'da üç partiye miting verdiler"şeklinde konuştu.

MEYDANI CEZALANDIRIYORLAR

İstanbul'un güzel meydanları olduğunu belirten Kurtulmuş,"Niye Sultanahmet, Taksim Meydanı'nda mitinge müsade edilmez. Taksim'de olay olmuş diye meydanı cezalandırıyorlar. 1977 bir hain çete, bir kirli el bu milletin çocuklarını öldürdü diye, Taksim meydanını cezalandırmak hangi akla hizmettir. Devletin vazifesi meydanı değil, o meydanlarda cinayet işleyen hain odakları, çeteleri, katilleri ortaya çıkarmaktır. Bu vebal ülkeyi yönetenlerin üstünde 1977'den beri kalan vebaldir"dedi. Başbakan'ın çatışma siyasetiyle oyu götürdüğünü ve bütün yapamadıklarını "one munite" ile ortadan kaldırmaya çalıştığını ifade eden Kurtulmuş, "Saadet herkesin özgürlüğü, adeleti refahını ister. Antiemperyalisttir. IMF önünde düğme iliklemez. NATO subayları karşısında emredin konumuna geçmez. Bu görüşleri kim benimsiyorsa hoş gelsin sefa gelsin"dedi.

ERBAKAN: AKP'Yİ İŞBİRLİKÇİLER BESLİYOR

Mitingde daha sonra konuşan Necmettin Erbakan ise, Siyonistler'in en büyük tehlike olarak milli görüşü gördüğünü belirtti. Bunun için Refah Partisi'ni bölerek, işbirlikçi olarak kullanmalıyız dediklerini ifade eden Erbakan,"28 Şubat olaylarını yaşadık, bölünmeleri yaşadık. Bu bölünme sonrası AKP kuruldu. AKP işbirlikçilerin kullanmak için beslediği bir kuruluştur.Onlarda milli görüşçü, onlara oy vermezsek halk partisi gelir aldatmacasına kanmayın" dedi.

29 Mart seçimlerinin dönüm noktası olduğunu kaydeden Erbakan, "Bu gün başka bir aldatmaca oynanıyor, güncel yanılgı. Saadet'ten başka AKP var, hocanın talebeleridir. Bu hoca benim ve ben haktan yanayım. AKP'nin hatalarına bendenizi ortak yapmayın. Bunları kabul etmiyorum, haberiniz olsun. AKP yöneticileri başta olmak üzere bütün kadrosu beraber çalıştığımız kardeşlerimizdir. Kendini değil politikalarını tenkid ediyorum. Uyansınlar, doğru yola gelsinler. Bunları kızgınlıktan değil, şevkatten söylüyorum" şeklinde konuştu.

Numan Kurtulmuş'un ardından oturduğu yerden kalabalığa seslenen Necmettin Erbakan, "29 Mart seçimi şeklen bir yerel seçim gibi görünse de dünyamızın kurtuluşu için genel manada çok önemlidir. Seçimlere giren 19 partiden sadece Saadet Partisi Milli Görüş'ü temsil eder. AKP ve diğerleri işbirlikçidir. 'Bu Hoca öyle akıllı adam ki iki partiyle çalışıyor. Saadet Parti'li gibi gözüküyor ama AK Parti'de çalışıyor' diyorlar. Ey millet bu dedikleri Hoca benim ve haktan yanayım" dedi.

"AK Parti'nin hatalarına ben denizi alet etmeyin" diyerek eleştirilerini sertleştiren Erbakan konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bugün AK Parti'nin yöneticileri başta olmak üzere bütün kadrosu yıllarca beraber çalıştığımız kardeşlerimizdir. Ben tenkit ederken şahıslarını tenkit etmiyorum. Gittiği yolun yanlış olduğunu anlatmak için tenkit ediyorum. Bunları kızgınlıktan değil, onların hocası, ağabeyi olduğum için şefkatten söylüyorum. Ey Tayyip, Milli Görüş gömleğini çıkararak girdiğin yol yanlış yoldur. Bu yol çıkmaz. Bak getirdin arabayı toslattın. Saadet Partisi başka diğerleri başka. Çünkü Saadet Partisi diğerlerinden çok farklıdır. Temelden farklıdır. Sultan Fatih ne sağcıydı ne solcu ne de liberal, Milli Görüşçüydü. Osmanlı, Selçuklu Milli Görüşçüydü. İşbirlikçi değildi."

Türkiye'nin bu gidişle İsrail'e vilayet olacağını öne süren Necmettin Erbakan, "Adam diyor ki 'Ben Saadet Partiliyim ama Halk Partisi gelmesin diye AKP'ye vereceğim' diyor. Aman Allah'ım bu ne zihniyet. Saadet Partisi'ne oy vermeye mecburuz. İşbirlikçilere oy vermeyin. Oyumuzu işbirlikçilere değil Saadet Partisi'ne vereceğiz ve yeni bir dünya kuracağız. Biz yerel yönetimlerde 7 büyük devrim yaptık. Eskiden Demokrat Parti ve Halk Partisi azı seçim sonrasına bırakçekişmesi vardı, hizmet yoktu. Biz geldik, hizmet geldi. Türkiye'nin yüzde 65 insanının yaşadığı yerde yerel yönetimlerde biz kazandık. AK Partili kardeşlerime sesleniyorum. Durun kardeşlerim, bu yol çıkmaz yol. Bu anlayışla, bu IMF ile Türkiye'nin sorunlarını çözemezsiniz. Gelin, geri dönün. Milli Görüş gömleğini giyin. Yeniden büyük Türkiye'yi kuracağız. İsrail'e vilayet olmayacağız" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*