Erbakan: Ben demiştim

  • Giriş : 21.07.2006 / 00:00:00

Kapatılan RP'nin yasaklı lideri Necmettin Erbakan, bugün Filistin ve Lübnan'da yaşananların yeni olmadığını, 40 yıldır söylediklerinin bir bir gerçekleştiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Altınoluk beldesindeki yazlığında dinlenen Erbakan, cuma namazını Ayvalıburun Cami'de kıldı. Cuma namazı sonrası geleneksel hale getirdiği sohbet toplantısında konuşan Erbakan, Türkiye'yi yok etmek için aynı Siyonizm'in PKK'yı bütün gücü ile desteklediğini belirterek, "Irak'ta Saddam, bütün silahlarını kendisi götürüp ona veriyor. Onun için İsrail ve Amerika geldi Irak'a yerleşti. Bunları destekleyip, Türkiye'yi aynı şekilde parçalamak için. Türkiye'nin parçalanması yeni bir şey değildir. Bizi parçalamak isteyen faaliyetler sade PKK'dan da ibaret değildir" dedi.

IMF'nin Hayum Naum'un elinde olduğunu söyleyen Erbakan, "1 milyon köylü şu 3 sene içerisinde şehirlere göç etmek zorunda kaldı. Ekmek parası bulamıyor. Avrupa hayranlığına devam ederseniz, Avrupa Birliği'ne gireceğiz diye gider de Barlisco'nin ensesini, kulağını öperseniz, sonunda onların emirlerine tabi olursunuz. Ne vatanınız kalır, ne memleketiniz kalır, ne de kendiniz kalırsınız. Yok olursunuz. Bunu 40 senedir söyledik. Biz bunları anlatırken, onlar bizim arka bahçede top oynuyorlardı" diye konuştu.

Bugün Filistin'de ve Lübnan'da yaşananların yeni şeyler olmadığının altını çizen Erbakan sözlerini şöyle sürdürdü: "Bunlar 5 bin 763 sene önceden kökünü alıyor. Bu sadece Filistin ve Lübnan meselesi değil, bu bütün Ortadoğu'yu almak demektir; buna Türkiye de dahil. 'Böylece tamamen biz Türkiye'ye hakim olacağız. Bizim dışımızdaki iktidar ya kölemiz olacak ya ölecek. İki şık var, ya gebereceksin ya kölem olacaksın' diyorlar. Başka şık tanımıyorlar. Biz bunları 40 sene önce söylerken çoğu insan işin farkında değildi. Şimdi Lübnan'da ne oluyor, Filistin'de ne oluyor? Niye bu Müslümanlar öldürülüyor?

İşte biz 40 senedir bunu haber verdik. Ve bunun olmaması için dedik ki: '5 tane adım atılması lazım. Birisi, Müslümanlar kendi birleşmiş milletlerini kurmalı. Bu Birleşmiş Milletler, Yahudi teşkilatıdır. Bunlardan hayır gelmez. Bu ifsat teşkilatı. Müslümanlar kendi NATO'sunu kurmalı. Bu NATO'dan hayır gelmez. Bu NATO, şimdi Müslümanlarla mücadele ediyor. Bugün Müslümanların kendi arasındaki alışveriş yüzde 10. Bunlara parayı veriyorsun, 'Git kurşun al, benim kardeşimi öldür' diyorsun. İsrail'e kurşun parası oluyor, tank parası olur. Bunların parasını biz ödüyoruz. Biz 40 senedir bunu anlattık. Ne olursunuz, bizim dediğimizi bir kerecik olsun anlayın şu Yahudilerden önce. Siz anlayana kadar Yahudi çoktan anlıyor, tedbirini alıyor. Bir de bakıyorsun çoktan iş işten geçmiş oluyor. İşte buyur, gelmiş, şimdi Filistin'i, Lübnan'ı işgal ediyor."

Erbakan, bir gazetecinin, "Kuzey Irak'a askeri harekat yapılabilir mi?" sorusuna ise "Milli görüş olursa her şey olur. Yapmaya lüzum kalmaz. Zaten ellerini kaldırır teslim olurlar" cevabını verdi. Erbakan'ın konuşması sırasında oğlu Fatih Erbakan da hazır bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious