Erbakan eski arkadaşlarına kızdı

  • Giriş : 01.09.2006 / 00:00:00

Lübnan'a asker gönderilmesine karşı çıkan Erbakan sert açıklamalar yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kapatılan Refah Partisi'nin eski Genel Başkanı Necmettin Erbakan, Lübnan'a asker göndermeye hazırlanan AK Parti hükümetine, "Oradan gelecek ilk cenaze sonunuz olur." dedi.
Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Altınoluk beldesinde tatilini geçiren Refah yol hükümetinin (54. hükümet) Başbakanı ve kapatılan Refah Partisi'nin eski Genel Başkanı Necmettin Erbakan, Ayvalıburun Camii'nde cuma namazı sonrası cami bahçesinde yaptığı konuşmada, hükümetin Lübnan'a asker gönderme çalışmalarını eleştirdi. Salı günü Türkiye Büyük Millet Meclisi toplanarak tarihi bir karar alacağını blirten Erbakan, "AKP hükümeti İsrail'e yardım ve hizmet için hazırız demekte. Daha kararın mahiyeti belli olmadan, karar bile alınmadan askerimizi gönderiyoruz. Bütün milletvekillerini baskı altına alıyorlar. 1 Mart tezkeresindeki duruma düşmek istemiyoruz diyorlar." diye konuştu.

Hükümetin bu kararı Meclisten geçirmek için ellerinden gelen her çabayı gösterdiğini kaydeden Erbakan, "Sakın ha Lübnan'a asker göndermeye kalkmayın. Milleti aldatacağınızı sanmayın. Millet her şeyi çok iyi biliyor. Lübnan'a asker göndermiyorsunuz, İsrail'e yardım ediyorsunuz. Bu hayatınız boyunca yaptığınız en büyük hatadır. En kara sicildir. Bunu yaptığınız zaman bunun beş tane sonucu vardır." şeklinde konuştu.

"BU BARIŞ GÜCÜ DEĞİL, İSRAİL'E İMDAT GÜCÜDÜR"

Lübnan'a gidecek olan kuvvetin Hizbullah'ın elindeki silahları alıp yarın İsrail'in kolayca Lübnan'a girmesine imkan sağlayacağını savunan Erbakan, şöyle devam etti: "İsrail yenemediği Lübnan'a girecek, ardından Suriye, daha sonra Türkiye'ye girecek. İsrail'in gözüne girmek için asker gönderiyorsunuz. Biz de vaktiyle 54. hükümet zamanında kuvvet yolladık. Ama nereye? Filistin'e. Niçin gönderdik? İsrail, Filistin'den bir an önce elini çeksin dışarı çıksın diye. Yüzde yüz taban tabana zıt iki ayrı hareket bu. İsrail, El Halil bölgesini boşaltmıştı, yeniden hile ile girmesin diye asker gönderdik. Kudüs Müslümanların kentidir. Buraya severek gittik. Meclisten ittifakla karar aldık. Ve meclisin alkışlarıyla bu kararı aldık. Şimdi kendilerine hatırlatıyorum. Türkiye'nin asker göndermesi halinde gelecek ilk cenaze AKP'nin sonu olacak. Askerimiz inşallah gitmez. Lübnan'a gidecek olan barış gücü falan değil, bu İsrail'e imdat gücü. İsrail'e yardım gücü bunu herkes biliyor."

Erbakan, sözlerine şöyle devam etti. "İkinci sonuç; Lübnan işgal edildiği zaman suçlusu AKP olur. Üçüncü sonuç; Suriye işgal edildiği zaman suçlusu AKP olur. Dördüncü sonuç; Türkiye'ye girildiği zaman suçlusu yine AKP olur. Gerçekleri bilmiyorlarmış gibi İsrail'e maşalık yapmanın hiçbir manası ve faydası yoktur. Bu veballerin altına aklı başında bir insanın girmesi mümkün değildir. Çocuk aldatıyorlar sanıyorlar. AKP içindeki arkadaşlara sesleniyorum! Ben, sizin ağabeyinizim. Size nasihat ediyorum. Bugün gelir geçer. Şimdi bu olay elinize gelmiş. Bu olayda büyük vahim büyük faciayı işleyecek olursanız kendinize en büyük günahı işlemiş olacaksınız. Kendinize acımanız lazım."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious