Erbakan geri dönüyor mu?

Erbakan geri dönüyor mu?.11780
  • Giriş : 11.04.2009 / 04:08:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 16:08:23

Siyasi yasağı geçtiğimiz günlerde kalkan eski Başbakan Necmettin Erbakan SP'de basın açıklaması yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Saadet Partisi Genel Merkezi'nde basın açıklaması düzenliyor. "11 yıl sonra normal vatandaşım" eski Başbakan Erbakan şunları söyledi:

"5237 saylı kanuna göre: Bir kişi herhangi bir cezaya makkum olduğu takdir, seçilmekten yoksun bırakılabilir. Seçme ve seçilme haklarından da mahrum bırakılabilir. Ancak bu ceza bittiği zaman yasak da kalkar.

Tam 11 yıl sonra tekrar normal bir vatandaş olma hakkına kavuşmuş oluyorum.

Dış güçler bizim çalışmalarımızı engellemek için ellerinden geleni yapmıştır. Biz Allah'ın yardımızyla insanlığımızın ve Türkiye'mizin hizmeti için elimizden geleni yapma düşüncesindeyiz.

Dış güçler sizden daha çok merak ediyor. Şimdi Ne olacak diyorlar? Yaşanabilir bir Türkiye ve yeni bir dünya için bu zamana kadar nasıl çalışıldıysa bundan sonra da daha da büyük gayretle çalışacağız.

Bu çalışma nasıl yapılacaktır. Bunun için 29 Mart seçimlerine göz etmek gerekiyor.

29 mart seçimlerinden en fazla oy kazanan parti Saadet Partisi'dir. Bu rakamlar bize çok büyük manalar ifade etmektedir.

Saadet Partisi bu seçimlerde büyük bir başarı göstererek belediye sayısında büyük artış göstermiştir. Urfa ili birçok belediye ve belde kazanmıştır.

29 Martta oy 2 milyon 61'e çıkmıştır. Seçmen sayısı yüzde 14 artarken Saadet Partisi'nin oy oranı yüzde 200'den fazla artmıştır.

2004'de hiç belediye kazanamayan Saadet Partisi 29 Mart seçimlerinde Şanlıurfa ilini kazanmıştır. 2004'de aldığı 12 ilçeyi 29 Martta 26'ya çıkarmıştır. Bu şekilde Saadet Partisi genel seçimler için halkımızdan işareti almıştır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*