Erbakan hapis cezasını evde çekecek

  • Giriş : 22.03.2006 / 00:00:00

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, tarafından yeniden görüşülmesi için Meclis'e gönderilen "Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılması Dair Kanun" TBMM Adalet Komisyonu'ndan aynen kabul edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AK Parti Isparta Milletvekili Recep Özel Başkanlığı'nda toplana Adalet Komisyonu'ndan Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından Meclis'e iade edilen Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılması Dair Kanun görüşüldü. Komisyonda aynen kabul edilen kanun eski başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın hapis cezasını evde çekmesini kapsıyor.

Kanun maddelerin görüşülmesi sırasında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve AK Parti Milletvekilleri arasında tartışma oldu.

AK Parti Kilis Milletvekili Hasan Kara ile CHP Niğde Milletvikili Orhan Eraslan arasında tartışmanın sertleşmesi üzerine Komisyon Başkan Vekili Recep Özel görüşmelere 15 dakika ara verdi.

Aradan sonra kanunun maddeleri oylanarak kabul edildi. CHP milletvekilleri kanunun kişiye özel çıkarldığı ve hukuk ilkelerine bağdaşmadığı gerekçesiyle karşı çıktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious