Erbakan: "İşsizliği IMF artırıyor"

Erbakan:
  • Giriş : 27.09.2008 / 01:13:00
  • Güncelleme : 27.09.2008 / 01:53:53

Yasaklı Erbakan bu kez IMF'e çattı. İşte hocanın IMF eleştirisi..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eski başbakanlardan Necmettin Erbakan, ''Hedefimiz bağımsız, güçlü, müreffeh, öncü ve hür bir Türkiye'' dedi.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığınca Eyüp'te verilen iftar yemeğine katılan Erbakan, girişte ''Mücahit Erbakan'' sloganlarıyla karşılandı.

İftar yemeğinin ardından konuşan Erbakan, lafa değil rakamlara baktıklarını belirterek, işsizliğin arttığını söyledi.

Erbakan, ''Bir işe bin kişi müracaat ediyor. Yüksek mühendisimiz geliyor, bir benzinlikten çıraklık istiyor, 'ne verirsen ver' diyor. İşsizliği IMF artırıyor'' dedi.

''Dini öğretimin yavaş yavaş ortadan kaldırıldığını, imam hatip okullarının, Kur'an kurslarının boşaldığını'' ifade eden Erbakan, Türkiye'nin asıl gücünün ''inançlı evlatları'' olduğunu, çocukları dini ve manevi değerlere bağlı olarak yetiştirmenin ülkeye yapılacak en önemli hizmet olacağını kaydetti.

''Hedefimiz bağımsız, güçlü, müreffeh, öncü ve hür bir Türkiye'' diyen Erbakan, ''Türkiye, birbiriyle kavga eden insanlar ülkesi değil, kardeşler ülkesi olacak, yurtta barış esas olacak. Türkiye, bütün ecdadımızın yaptığı gibi yeryüzünde barışın koruyucusu olacak'' şeklinde konuştu.

Yerel seçimlerin, büyük seçimlerin işaret fişeği olduğunu ifade eden Erbakan, önce önümüzdeki yerel seçimlerde, ardından da genel seçimlerle milli görüşün iktidar olacağını söyledi.

Yemeğe, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mete Gündoğan, İstanbul İl Başkanı Sadrettin Karaduman da katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*