Erbakan'a çok ağır cevap verdi

Erbakan'a çok ağır cevap verdi.10660
  • Giriş : 21.01.2009 / 12:00:00
  • Güncelleme : 23.09.2016 / 10:35:42

Ergenekon operasyonunun 10'uncu dalgasında gözaltına YÖK eski başkanı Kemal Gürüz'ün açıklamaları.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


"Benim görev yaptığım dönemde bana ne askeri kanattan ne de sivil kanattan bir talimat gelmedi. Ben Erbakan'ın yerinde olsam o kararları imzalamazdım. YÖK başkanıyken MGK'ya brifing verdim. Ben sicil amiriyim. Görevim gereği Üniversitede çalışanlarına tezkiye doldurdum. Kimseyi fişlemedim. Kimsenin eşinin başının kapalı olması ya da namaz kılması beni ilgilendirmez" diyen Gürüz Eski başbakan Necmettin Erbakan için bakın nasıl bir cümle kullandı:

"Erbakan, rektörleri türbanın önünde selam durduracağım dedi. Sonra kimin kimin önünde selam durduğunu herkes gördü."

Ergenekon'dan gözaltına alınan sorgusunun ardından serbest kalan eski YÖK Başkanı Prof. Dr. Kemal Gürüz, canlı yayına çıkarak ilginç açıklamalarda bulundu. Gürüz, "Ordu göreve" pankartlarını sapık ruhlu bir girişim olarak değerlendirdi.

 

IFrame

 

KEMAL GÜRÜZ'ÜN OY VERECEĞİ PARTİ

Demirel'e büyük saygım var. Demirelciyim. Ama son seçimde oyumu CHP'ye verdim. Bu seçimde de CHP'ye vereceğim."

"SAPIK RUHLU BİR GİRİŞİM"

Atatürkçü Düşünce Derneği'nin düzenlediği bir mitingti. Rektör arkadaşlar beni davet etti gittim. (Ordu göreve pankartlı fotoğrafı anlatıyor) Benim o pankartı açan grupla uzaktan yakından ilgim yok. O pankartı sapık ruhlu bir girişim olarak görüyorum. F tipi medya bu fotoğrafı kullanarak hakkımda olumsuz yayınlar yaptı.

İMAM HATİPLİYİ NASIL GÖRÜYOR?

"İmam hatipten çıkıp kaymakam olunmaz, imam hatipten çıkıp öğretmen olunmaz, vali olunmaz. Yapa yapa bu hale gelinmiştir."

ABD YANLISI MI?

"Ben Türk milliyetçisiyim. Türkiye Cumhuriyetinin çıkarları ABD çıkarlarıyla örtüşüyor. Osmanlı bu tercihini Almanlardan yana kullandığı için battı. Ben geçmişte yaptıklarımdan dolayı hiç pişman olmadım. Bugün olsa yine yaparım. Hatta az bile yaptğımı düşünüyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*