Erbakan'a göre hedef İran

Erbakan'a göre hedef İran.11780
  • Giriş : 29.08.2008 / 18:48:00

Irkçı emperyalizmi timsaha benzeten Erbakan, 'Çenesi ABD ve AB, kuyruğu ise İsrail'dir' diyerek Kafkasya'daki gerilimin nedenini İran'a saldırmak olarak değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kapatılan Refah Partisi'nin eski Genel Başkanı Necmettin Erbakan, ''Şimdi Gürcistan'a gidip de orada yerleşmenin manası nedir? Bunun manası İran için hazırlık yapmaktır'' dedi.

Erbakan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından ''sürekli hastalık'' nedeniyle ''kayıp trilyon'' davasından aldığı ev hapsi cezasının 19 Ağustosta kaldırılmasının ardından, ikinci kez Cuma namazını Ayvalıburun Camisi'nde kıldı.

Namazın ardından cami avlusunda sohbet toplantısı düzenleyen Erbakan, af kararından dolayı Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e bir kez daha teşekkür etti. Erbakan, ''Bu af kararını imzalamış olmasından dolayı Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah beye huzurlarınızda teşekkür etmeyi vazife sayıyorum. Bir kere daha bu teşekkür vazifemi ifa ediyorum'' dedi.

Dünyadaki gelişmelere de değinen Erbakan, medeniyetlerin mücadele ettiğini, bunun bir Haçlı Seferi olduğunu ileri sürdü. Irak'ın işgal edilerek milyonlarca insanın öldürüldüğünü ifade eden Erbakan, ''Öbür taraftan Suriye ve Lübnan'ın işgali için çalışılmaktadır. Filistin'de sürekli kan dökülmektedir. Bütün bunlar cereyan ederken bir de ortaya Kafkasya meselesi çıkmıştır. Bunlar tesadüfen olan olaylar değildir'' görüşünü savundu.

Erbakan, Kafkasya ve Gürcistan'da yaşanan gelişmelere dikkati çekerek, şöyle devam etti:

''Şimdi Gürcistan'a gidip de orada yerleşmenin manası nedir? Bunun manası İran için hazırlık yapmaktır. Irkçı emperyalizm biliyorsunuz bir timsahtır. Bu timsahın üst çenesi Amerika'dır alt çenesi ise Avrupa Birliği'dir. Kuyruğu ise İsrail'dir. Gövdesi ise bu ülkelerdeki işbirlikçi politikacılardır. İşbirlikçi basın mensupları ve işbirlikçi iş adamları ve sermaye çevreleridir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*