Erbakan'dan acımasız tasnif!

Erbakan'dan acımasız tasnif!.11780
  • Giriş : 26.10.2008 / 16:46:00

Eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan, "Bir insan ya Milli Görüşçüdür, ya da işbirlikçidir. Bu işbirlikçiler kullanıldıklarının farkında değiller. Başkalarının türkülerini söyleyerek, onlara alet oluyorlar. Son deneme AK Parti'dir" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Erbakan, Saadet Partisi'nin Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen 3. Olağan Büyük Kongresi'ne katıldı.

Salona girişinde partililer tarafından yoğun sevgi gösterisiyle karşılanan Erbakan, yoğun tezahürat nedeniyle konuşmaya başlamak için dakikalarca beklemek zorunda kaldı.

Erbakan, ülkenin birçok sorunla boğuştuğunu, doğru tedavi için doğru teşhisin şart olduğunu söyledi. Dünyanın asırlardır "ırkçı emperyalistlerin zulmü altında inlediğini" belirten Erbakan, "Bunlar bütün insanlığı kendilerine köle yapmak istiyorlar. Anadolu'daki bağımsız devleti bitirip İsrail'e dahil etmeyi amaçlıyorlar" görüşünü dile getirdi.

Türkiye'de insanların işsiz ve aç olduklarını, dinlerinden uzaklaştırıldıklarını savunan Erbakan, ülkenin bu şekilde "yumuşak bir lokma" haline getirilmeye çalışıldığını öne sürdü. Erbakan, Türkiye'nin, bu noktaya ırkçı emperyalistlerle işbirliği içinde olanların gayretleri ile geldiğini iddia ederek, "Bu tür propagandalar halkı aldatmak için üretiliyor. Nedir bunlar? 'Açlık, işsizlik nedir?' diye sorduğunuz zaman, bir sürü aldatmaca ile cevap veriyorlar. 'Türkiye bölünüyor' dediğiniz zaman, 'Kopenhag kriterleri, AB' diyorlar. Bu propagandalar adım adım ilerliyor" diye konuştu.

Saadet Partisinin "bu sömürü düzenini" değiştirme iddiasında olduğunu belirten Erbakan, "Onlar ağacın üzerindeki yaprağın tozunu yıkamak istiyorlar, biz 'ağacın kökü çürük, kökten başlayalım' diyoruz. İşbirlikçileri tercih etmek demek, İsrail'e vilayet olmayı seçmek demektir. Millete bu gerçekleri anlatıp narkoz halinden çıkaracağız" dedi.

Necmettin Erbakan, kongrenin "şahlanış için" bir başlangıç olduğunu, partilerinin genel ve yerel seçimlerden başarıyla çıkarak iktidara geleceğini savundu.

Konuşmasının ardından partilileri ayağa kalkmaya davet eden Erbakan, Milli Görüş yemini ettirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*