Erberk'e göre mutluluk ve başarının sırrı

Erberk'e göre mutluluk ve başarının sırrı.10745
  • Giriş : 12.05.2008 / 22:01:00

Türkiye ve Avrupa güzeli seçilen, 23 yaşında kendi ajansını kuran Neşe Erberk, mutluluk ve başarının sırrını anlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

NTV'de Halit Kıvanç ile Burcu Kara'nın sunduğu 'Benim Yolum' programına konuk olan Neşe Erberk, 1983 yılında Türkiye bir yıl sonra ise Avrupa Güzeli seçilmişti.

23 yaşında mankenliğe bir standart getirmek için kendi ajansını kuran ve eğitimli mankenlerin yetişmesine fırsat tanıyan Erberk, disiplinli bir ailede yetişmiş olmanın kendisine mutluluk ve başarı sağladığını belirterek, şunları söyledi:

"Maalesef bir çok anne baba çocuğuna yardım etmek amacıyla aslında zarar veriyorlar. Her istediklerini onlara veriyorlar. Halbuki onun doğru olmadığını ben önce kendimden, şimdi de çocuklarımdan görüyorum. Önce anne ve babama biraz içerliyordum, niye bu kadar kısıtlıyorlar diye. Fakat fark ettim ki mutluluk ve başarı sınırlar içinde özgür olmakta yatıyor. O sınırları asla geçmemek gerekiyor ve yetişkinlerin o sınırları çok net belirlemesi gerekiyor çocuklarına. Çünkü ondan sonra tatminsiz oluyorlar, ne istediklerini bilemiyorlar ve mutsuz bir nesil yetişiyor."

Kızlarının okul yaşı geldiğinde istediği tarzda bir anaokul bulamadığı için 13 tane anaokul açan Neşe Erberk, ileride kendi üniversitesini kurmak gibi bir fikrinin de olduğunu sözlerine ekledi.

TELEVİZYONGAZETESİ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious