Erçelebi: 10 yıldır böyle feryat duymadım

Erçelebi: 10 yıldır böyle feryat duymadım.8382
  • Giriş : 10.07.2009 / 11:48:00

DSP Genel Sekreteri ve Denizli Milletvekili Hasan Erçelebi, "Türkiye'nin varını yoğunu faizciler ve tefecilerin sömürdüğünü" söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Erçelebi, "Geçen yıl birinci çeyrekte ödediğimiz faiz 1.5 milyar TL iken, bu yılın ilk çeyreğinde ödediğimiz faiz 5 milyar TL oldu" dedi.

"10 yıldır aktif siyaset yapıyorum, hiç bu kadar feryat duymamıştım" diyen Erçelebi, "Denizli gibi Anadolu kaplanı bir ilden, bir günde onlarca kişinin işini kaybettiğine ilişkin feryadını alıyorum" diye konuştu.
"Bugün esnaf malını satamıyor, halkımız alışveriş yapamıyor" diyen Erçelebi, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Ödenmeyen çeklerin istatistiği bile tutulamamakta. Sürekli telefon alıyorum. 5 bin TL çekini ödeyemediğini, bu yüzden hapis yolunun göründüğünü belirtenler ne yapmaları gerektiği konusunda görüşümü soruyorlar. Bunların çoğu babadan esnaf. Gururlarına yediremiyorlar, sonunda intihar edenler de oluyor. Son yıllarda ne yazık ki esnaf arasında intihar olayları arttı"

Denizli'de iki gün önce bir yurttaşın kedi yüzünden 2 kişiyi öldürdüğünü hatırlatan Erçelebi, tüm bunların kökeninde ekonomik krizin yarattığı psikolojik bunalımların yattığını vurguladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*