Erciyes, kayak merkezine kavuşuyor

  • Giriş : 09.08.2006 / 00:00:00

Erciyes Kayak Merkezi için 80 milyon dolarlık taslak proje hazırlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İlk etapta 80 milyon dolarlık harcama yapılması öngörülen tesislerin yapımı için çalışmalara başlanacak. Hacılar Bölgesi'nde kurulacak telesiyejler için ihale yapılacak.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, hinterland ile birlikte büyükşehir sınırları içine giren Erciyes Kayak Merkezi, Tekir Yaylası ile çevresinin, sadece kış aylarında değil, her mevsim değerlendirebilecek modern bir turizm merkezi kimliğine kavuşturulacağını kaydetti.

Erciyes'in Tekir Yaylası'nda bundan böyle hatalı yapılaşmaya müsaade edilmeyeceğini tekrarlayan Özhaseki, "Kayak merkezinde bugüne kadar uygulanan ancak eleştiri ve tepkilere yol açan hatalı imar ve yerleşim planını iptal ettik" dedi.

Özhaseki, Kayseri'nin rüyası olan Erciyes'in, Avrupa'daki kış turizm merkezlerinin benzerinin burada olması ve kayak merkezini her mevsim canlılığının yaşanacağı bir turizm bölgesi haline getirmek olduğunu belirtti.

Başkan Özhaseki, kış sporları merkezi Tekir Yaylası ile Develi-Hacılar-Hisarcık üçgeni içinde kalan geniş bir alanda hayata geçirilmesi planlanan yeni imar ve yerleşim projesinin hazırlandığını ifade ederek, kaynak merkezi ile ilgili projeyi Avusturya'nın ATC (Austrian Tourism Consultouns) firmasının hazırladığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious