Erciyes 54 sanatçı görecek

  • Giriş : 01.08.2006 / 00:00:00

MHP, bu hafta sonu Kayseri’de gerçekleştireceği 3 günlük Erciyes Zafer Kurultayı ile ilgili hazırlıklarını tamamladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bu çerçevede, görkemli kutlamaların yapılacağı kurultayda aralarında Zara ve Mustafa Yıldızdoğan gibi ünlü isimlerin de bulunduğu 54 sanatçı konser verecek. Kurultay alanında tuvalet sorununun çözümü için ise seyyar tuvaletler yerine 130 adet kalıcı tuvalet inşa edildi.

MHP İl Başkanı Ömer Faruk Murat, 4-5-6 Ağustos tarihlerinde Erciyes Dağı’nın Tekir Yaylası’nda düzenlenecek kurultay için tüm hazırlıkların yapıldığını söyledi. Şimdiden binlerce vatandaşın Tekir Yaylası’na akın ettiğini ifade eden Murat, kurultay alanında kurulan çadır sayısının 8 bine yaklaştığını açıkladı. Ömer Faruk Murat, programın cuma günü Hunat Camii’nde okutulacak mevlit ve şehir merkezinde düzenlenecek mehter takımı gösterileri ile başlayacağını ifade ederken, 3 gün boyunca kurultay alanında toplam 54 sanatçının sahne alacağını vurguladı. MHP’li başkan, kurultayın büyük bir kültür organizasyonuna ev sahipliği yapacağını kaydederek, şöyle konuştu: “Kurultayda 3 gün boyunca Zara’nın dışında 53 sanatçı konser verecek. Mustafa Yıldızdoğan ve Ahmet Şafak’ın yanı sıra kurultaylarımızda bizi yalnız bırakmayan sanatçı ve ozanlarımız yine sevenleriyle buluşacak. Ayrıca, cumartesi günü Zara konseri öncesi 2,5 saat boyunca kültürel etkinlik düzenlenecek. Bu etkinlikte kurultaya katılan her yörenin geleneksel oyunları ve folklor gösterileri sergilenecek.’’

MHP İl Başkanı Murat’ın verdiği bilgiye göre, bu yıl bazı ilklere de imza atıldı. Bunların başında tuvalet sorunu geliyor. Bu sorunun çözümü için daha önce kurultay alanına seyyar tuvaletler konuluyordu. Ancak bu yıl bundan vazgeçilerek, 130 adet kalıcı tuvalet inşa edildi. Her yıl olduğu gibi bu yıl da kurultay alanına girişte jandarma ekipleri geniş güvenlik önlemleri aldı. Hiçbir aracı aramadan kurultay alanına sokmayacak olan görevliler, araç içinden veya şahıslar üzerinden çıkan kesici-delici aletler ile silahlara da el koyacak.

Üç günlük kurultay, kent ekonomisine de canlılık kazandırıyor. Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Mehmet Ali Çevrim, özellikle lokanta, otel, petrol ve LPG istasyonları ile pastırma ve sucuk alım satımı yapan esnafın kayda değer bir gelir elde ettiğini ifade etti. Bunların yanı sıra vatandaşlar, üzerinde kurt ve üç hilal işareti olan yüzük, bileklik, kolye, bayrak ve pankartlara ilgi gösteriyor. Alçı ve gümüşten yapılan kurt maketleri de en fazla alıcı bulan aksesuarlar arasında yer alıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious