Erciyes Dağı'na yıldırım düştü

  • Giriş : 16.08.2006 / 00:00:00

Kayseri'nin Erciyes Dağı Develi ilçesi sınırlarında bulunan alana yıldırım düştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yangın, köylüler ve askerlerden oluşan grubun müdahalesi ile söndürüldü. Kuru otların çoğunlukta bulunduğu bölgede kurumuş olan meşe, çam ve ardıç ağaçları yandı. Yangından bölgedeki Şehitlik Ormanı etkilenmedi.

Develi Orman İşletme Şefliği yetkililerinden alınan bilgiye göre, dün akşam saatlerinde Erciyes Dağı Develi ilçesi sınırlarında kalan bölümde yangın çıktı. Ağasu mevkii olarak bilinen ve şehitlik ormanlığının bulunduğu bölgede çıkan yangına ilk müdahaleyi Develi Belediyesi İtfaiye ekibi, köylüler ve askerlerden oluşan grup müdahale etti.

Develi Orman İşletme Şefliği'ne bağlı ekiplerle Kayseri'den giden Çevre ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin de alana ulaşmasıyla yangın kısa sürede kontrol altına alındı ve söndürüldü.

Kuru otların çoğunlukta olduğu bölgenin yandığı belirtilirken, bölgede bulunan 100 kadar kurumuş ve kaçak kalmış meşe, çam ile ardıç ağaçlarının yandığı öğrenildi.

Şehitlik Ormanı bölgesindeki fidanların yangından etkilenmediği bildirildi. Yangın haberini alan Vali Osman Güneş, bölgeye giderek yangının olduğu bölgenin aşağısında kurulan Orman İşletme Müdürlüğü çadırına uğradı.

Yangın hakkında bilgi alan Vali Güneş, yangının söndürülmesinde katkıları bulunan köylülere ve askerlere teşekkür etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious