Erciyesspor-Fenerbahçe maçının ardından

  • Giriş : 27.01.2007 / 00:00:00

Kayseri'de Erciyessporla Fenerbahçe arasında oynanan ve 1-1 biten maçın ardından futbolculardan farklı yorumlar geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Fenerbahçe kaptanı Ümit Özat, beraberlik için "Kazanamıyorsan kaybetmemek gerekir" derken, Erciyessporun tecrübeli golcüsü Cenk İşler, "İkinci yarıda hücum futbolunu bırakmasaydık Fenerbahçe'yi eli boş gönderebilirdik" dedi.
Fenerbahçe kaptanı Ümit Özat, maçın tamamı için yaptığı değerlendirmede ilk yarı Erciyesspor'un iyi oynadığını ikinci yarı ise kendilerinin daha üstün olduğunu söyledi. Özat, şöyle devam etti: "İlk yarıda Erciyesspor'un bulduğu pozisyonlar vardı. İkinci yarıda da biz daha çok pozisyona girdik. İlk yarı hepimizde bir tutukluk vardı, ama ikinci yarı toparlandık. Bir ara çok iyi oynadık. Tek kale oynadığımız zamanlar oldu. Ama kazanamıyorsanız kaybetmeyeceksiniz. İnşallah ilerleyen maçlarda bunları telafi edeceğiz."

Edu ile Uğur'un tartışmasını da yorumlayan Ümit Özat, "Bu tür tartışmalar maç atmosferinde tabii ki normal. Bunlar hepimiz arasında olan şeyler. Onlar zaten saha içinde hep olan şeyler. Bunlar orda olur biter. Kazanmak isteyen takımlarda bunların olması da normaldir," ifadelerini kullandı.

Hakemler hakkında yorum yapmak istemediğini belirten Özat, "Sonuçta onlar da insan. Benim bir pozisyonum vardı. Bunu da onların hataları olarak görüyorum. O pozisyonda İlhan kendisi hakeme 'benden çıktı' dediği halde hakem kararını değiştirmek istemedi. Futbolun içinde bunlar var. Çok fazla üstüne gitmemek gerekir," dedi.

Adnan Polat'ın 'Fenerbahçe puan kaybedecek' öngörüsünü de değerlendiren kaptan Ümit, "Herkesin söylediği kendisini ilgilendirir. Bizim en büyük hedefimiz şampiyonluk. Kalan maçlarda en iyi oyunları sergileyerek şampiyon olmayı istiyoruz. Bunu yapacak güce sahibiz. İkinci yarı maçları biraz zor geçer. Kimin nerede puan kaybedeceği, kimin nerede puan alacağı pek fazla belli olmaz. Adnan Polat'ın yorumları kendisini bağlar. Benim bu tür yorumlara cevap vermem doğru değil. Bizim yorum yapacağımız yer sahadır. Çıkarız, elimizden geldiğince mücadele ederiz," diye konuştu.

Fenerbahçeli Serkan Balcı ise maç için şu yorumları yaptı: İkinci yarı iyi oynadık. Belki galip de gelebilirdik. Yenemiyorsan yenilmeyeceksin. İlk yarıda yaptığımız hataları inşallah bundan sonra yapmayız. Saha da buzdu. İkinci yarı daha da arttı. İnşallah sonraki maçlarda daha iyi oynayacağız. Hakem maçı güzel yönetti. Zaten hakemi zorlayacak fazla pozisyon gerçekleşmedi. Sahanın zemini oyunu agresifleştirdi. Erciyesspor zaten ligin en son sırasında. Bu yüzden maça daha hırslı çıkacaklardı. Mücadeleci bir maç oldu. Belki kazanabilirdik."

Erciyesspor'un golcüsü Cenk İşler de ilk yarıda hücum futbolunu sahaya iyi yansıttıklarını ifade etti. İkinci yarıda bu oyun anlayışını değiştirdiklerini belirten Cenk, bu değişikliğin de galibiyetin kaçmasına neden olduğunu kaydetti. Cenk şunları söyledi: "Attığımı gol 3 puanı getirmeliydi, ama maalesef. İlk yarıda kaçırdığımız 3 tane daha pozisyonumuz var, onları da kaçırmasaydık belki ilk yarı işi bitirmiş olurduk. İikinci yarı geri çekildikten sonra Fenerbahçe takımına davetiye çıkarmış olduk. Böylece maç berabere bitmiş oldu, üzgünüz. 83 dakika önde götürdüğümüz maçı kazanmalıydık diyorum ben, ama bu geri çekilme huyumuzdan vazgeçmemiz gerekiyor. Her zaman ilk yarıdaki oyunumuzu sergilemeliyiz."

Golde Volkan'ın hatalı çıkışını da değerlendiren Cenk, "Futbol hatalar oyunu. Golden sonra birkaç kez daha benzer pozisyonlar oldu. Ancak Volkan bunlarda çıkmadı. Gol pozisyonunda Volkan'la Edu anlaşmazlığa girdiler ve ben de golü attım," dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious