Erdem Beyazıt toprağa verildi

Erdem Beyazıt toprağa verildi.17937
  • Giriş : 07.07.2008 / 20:30:00

Şair, yazar ve eski milletvekili Erdem Beyazıt, Eyüp Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından, Eyüp Sultan Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cenaze namazına, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve çok sayıda bakanla birlikte, fikir dünyasından sevenleri katıldı.

İkindi namazından önce camiye getirilen cenazenin başında, yakınları taziyeleri kabul etti. Eyüp Camii imamı Metin Çakar hocanın okuduğu Yasin-i Şerif eşliğinde namaz saati beklendi. Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan, ikindi namazını camide kıldı. Cenaze namazını, İstanbul Müftüsü Mustafa Çağrıcı kıldırdı. Çağrıcı, namazın ardından yaptığı konuşmada, Erdem Beyazıt'ın şiirlerinden örnek vererek, ölüm hakikatine dikkat çekti. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Erdem Beyazıt'ın, şair ve önemli bir düşünce adamı olduğunu belirterek, "Hepimizin ağabeyiydi. Yiğit bir insandı. Onun sözüyle, insanlar beyaz atlara binip gittiler. Baki kalan kubbede, hoş bir sada bıraktı. Yeri doldurulamayacak, örnek bir kişi." dedi. Erdem Beyazıt'ın cenazesi, namazın ardından cemaat tarafından eller üstünde taşınarak cenaze arabasına götürüldü.

Cenaze namazına, Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile TMSF Başkanı Ahmet Ertürk de katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*