Erdoğan, 1 Mayıs tatiline soğuk bakıyor

  • Giriş : 05.04.2007 / 00:00:00

Türk-İş Genel Başkanı Salih Kılıç, görüşmelerinde Erdoğan'ın 1 Mayıs'ın resmi tatil ilan edilmesine sıcak bakmadığını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kılıç, 1 Mayıs'ın resmi tatil ilan edilmesi konusundaki taleplerini Başbakan Erdoğan'a aktardıklarını, ancak yıl içindeki tatil günlerinin çokluğunu gerekçe göstererek bu talebe olumlu yanıt vermediğini anlattı.

Geçici işçilerin daimi kadroya alınması konusundaki düzenlemeye ilişkin eksiklikleri ilettiklerini söyleyen Kılıç, Başbakan Erdoğan'ın daimi kadroya geçirilemeyen 26 bin kişinin durumunun değerlendirilebileceğini ifade ettiğini kaydetti.

Kıdem tazminatı konusunun da görüşmede gündeme geldiğini anlatan Kılıç, Başbakan Erdoğan'ın, ''Kıdem tazminatı konusunda benim söylediklerim geçerli, bu konuda herhangi bir çalışma yok'' dediğini aktardı. Kılıç, Başbakan Erdoğan'ın bu konuda işçi sendikaları ile uzlaşmadan herhangi bir düzenlemeye ''evet'' demesinin söz konusu olmadığını dile getirdiğini bildirdi.

Salih Kılıç, görüşmede ayrıca kamu kesimi toplu iş sözleşmeleri konusunun da değerlendirildiğini belirterek, Başbakan Erdoğan'ın ''İşçileri enflasyona ezdirmem'' dediğini anlattı. Salih Kılıç, Cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda Erdoğan'ın sivil toplum örgütleri ile görüşmeye devam edeceğini kendileriyle paylaştığını söyledi. Kılıç, Sayın Başbakan, ''Anayasanın dışında bir şey yapmıyoruz. Cumhurbaşkanlarının seçimi bugüne kadar bu Anayasayla yapıldı. Biz de böyle olmasından yanayız'' görüşünü ifade ettiğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious