Erdoğan, AB karması ile sahaya çıktı

  • Giriş : 11.05.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AB ile Latin karması arasında oynanan maçta yer aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Schüssel'e ilk tebrik Başbakan Erdoğan'dan geldi. Mavi takımın golü 17. dakikada Slovenya Başbakanı Jaenez Jansa'nın ayağından geldi. Bu gol ile maça beraberlik sağlandı.
Maç öncesi bir konuşma yapan Schüssel, Romanya'daki sokak çocuklarının kurtarılması için bu organizasyonu düzenlediklerini hatırlattı ve "en önemli projemiz bu" dedi. Avusturya Başbakanı Schüssel'in organize ettiği maç, Budocenter Kapalı Spor Salonu'nda yapıldı. AB karmasındaki diğer isimler şöyle: "Avusturya Başbakanı Wolfgang Schüssel, Avusturya Milli Takım Teknik Direktörü Josef Hckersberger, AB Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso, İspanya Başbakanı Jose Luis Zapatero, Hırvatistan Başbakanı Ivo Sanader, Slovenya Başbakanı Jaenez Jansa, AB Komisyonu Genişlemeden Sorumlu Üyesi Olli Rehn, Romanya Başbakanı Calin Popescu - Tariceanu ile Bulgaristan Başbakanı Sergei Stanishev."

AB'ye üye ve aday ülkelerin başbakanları ile birer milli futbolcunun yer alacağı maçta, salon futbolu kuralları uygulanacak. Erdoğan'ın rakibi olan Latin Amerika Karması'nda Brezilya Devlet Başkanı Luiz Inacio Lula da Silva, Arjantin Devlet Başkanı Nestor Carlos Kirchner, Kolombiya Devlet Başkanı Alvaro Uribe Velez, Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales, El Salvador Devlet Başkanı Elias Antonio Saca, Peru Devlet Başkanı Alajandro Toledo, Paraguay Devlet Başkanı Nicanor Duarte Frutos, Panama Devlet Başkanı Martin Torrijos Espino ve Guyana Devlet Başkanı Bharrat Jagdeo'nun yer alıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious