Erdoğan, Adıyaman'da toplu açılış yaptı

Erdoğan, Adıyaman'da toplu açılış yaptı.12566
  • Giriş : 22.02.2009 / 16:24:00
  • Güncelleme : 22.02.2009 / 16:30:56

Başbakan Erdoğan, Adıyaman'da, bazı tesislerin toplu açılışını gerçekleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Erdoğan, açılış töreninde yaptığı konuşmada, tesislerin hayırlı olmasını diledi. Bir yandan yıllarca tamamlanamayan projeleri bitirdiklerini anlatan Erdoğan, bitirilemeyen işleri teker teker hizmete soktuklarını belirtti.

Vatandaşın ihtiyaçlarını karşılayacak adımları attıklarını ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu:

''Adıyaman bu adımlarımızın şahididir. Adıyaman'a önemli eserler kazandırmanın heyecanı içindeyiz. 25 yataklı Besni Devlet Hastanesi, hizmet binaları ve öteki tesisleri hizmete açıyoruz. Bugüne kadar Adıyaman'da sağlık alanında çok önemli işlere imza attık. Yapımına bizden önce başlanan 30 yataklı hastanenin ve sağlık ocaklarının yapımını biz tamamladık ve hizmete açtık... 2002'de biz göreve geldiğimizde Adıyaman'daki devlet hastanelerinde sadece 26 tane muayene odası vardı, bugün ise bu sayı 4 kattan fazla arttı.''

Adıyamanlıların sağlık hizmetlerinden artık daha kaliteli şekilde yararlandığını anlatan Erdoğan, eğitimle ilgili icraatlarından bahsetti. Hiçbir mazereti kabul etmediklerini ifade eden Erdoğan, 6,5 yıl boyunca bu anlayışıyla hareket ettiklerini anlattı. İlk ve ortaöğretimde rekor sayılabilecek hizmetleri Adıyaman'a getirdiklerini kaydeden Erdoğan, ''Üniversitesiz il kalmayacak'' sloganıyla hareket ederek, Adıyaman'da da üniversite kurduklarını anımsattı.

Bugün de ilk ve ortaöğretim kurumlarının açılışını yaptıklarını, eğitime kazandırdıklarını belirten Erdoğan, açılışların bunlarla sınırlı olmadığını, 144 adet afet konutunun da tamamlandığını söyledi. 1990 yılında yapımına başlanan kültür merkezini de kendilerinin tamamladığını ve hizmete sokacaklarını belirten Erdoğan, ''Tamamlamak bize nasip oldu'' dedi.

Küçük sayılabilecek yatırımların bile yıllarca tamamlanamadığını ifade eden Erdoğan, milletin modern hizmetlerden yıllarca mahrum bırakıldığını söyledi.

Başbakan Erdoğan daha sonra valiliğe geçerek, burada Vali Ramazan Sodan'dan brifing aldı. Valiliğe geçerken vatandaşlar Başbakan Erdoğan'a sevgi gösterisinde bulunurken, Erdoğan da çocuklara akıllı ajanda ve oyuncak dağıttı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*