Erdoğan, Bahçeli'yi sert sözlerle eleştirdi!

Erdoğan, Bahçeli'yi sert sözlerle eleştirdi!.8496
  • Giriş : 24.06.2008 / 12:54:00

Bahçeli'nin 'siyaseti bırak' çağrısı Erdoğan'ı kızdırdı. MHP liderini sert sözlerle eleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bazı siyasetcileri ibretle izliyorum. Kendilerini Anayasa Mahkemesi yerine koyup yargısız infaz yapıp hesap kesiyorlar. Hukuk ta kaldırmaz milletin vicdanı hiç kaldırmaz. Kim bunlar? Partisini yüzde 18'lerden yüzde 8'lere düşüren seçim sonrası siyaseti bıraktım deyip siyasete dönen siyaset erbabıdır

Başbakan bir bilen olarak kenara çekilsin. Oysa demokratik siyasette kimin kenara çekileceğine millet karar verir. Siz kim oluyorsunuz. Aldığın oy ortada. Bu bir defa siyasi etikten uzak olma anlayışıdır.

Eğer birimleri çekil diyecekse bunu millet der. 2002'de millet size kenara çekil dedi. Milletin kenara çekil mesajını algılayamadılar. Yüzde 47 oy alan bir parti liderine gayri meşru teklif ne evrensel ne de milli manevi değerlere sığar?

Siz rakibin bileğini bükemeyeceksiniz. Ondan sonra önümüzden çekilin ricasında bulunacaksınız. Siyaset rakiplerden merhamet diyerek yapılmaz milletin gönlünü kazararak, adım adım Anadolu topraklarını gezerek yapılır.

Siz de milletin teveccühünü kazanın. Türlü yollardan siyaset yapmayın. Bu CHP tarzı siyasettir. Biz her şey Türkiye için yola çıktık.

Milletimiz sağlık konusunda hassasiyetimizi biliyor. Şüphesiz eksiklerimiz var. On yılların bedelini ödüyoruz. En kalteli en yaygın sağlık hizmeti sağlamaya çalışacağız.

Kimse hastanede rehit tutulamaz. Her sağlık kuruluşu acil servise gelen her vatandaşı kabul etmek ve gerekli müdahaleyi yapmak zorundadır. Genelgemizde bu var. Hiz bir ihmale tahammülümüz yok. Hiçbir hasta hastane hastane dolaştırılamaz, sedye sedye dolaştırılıp kaderine terkedilemez. Paran yok diye kapılar yüzüne kapatılamaz. Bunu böyle bilmenizi istiyorum. İzleyen izlemeyene anlatsın acilden dönüş yok.

Son 5 yılda Tuzla'da yüzde 400 kapasite artışı gerçekleştirdi. Bazı siyasilerin bunu istismar yolunu seçmesi çok çirkin. 48 tane tersane var. Bu tersaneler ne zamann yapıldı ona bakılsın. Geçmiş iktidarlar neden tersaneler ruhsat vermedi?

Çalışanlara eğitim verilecek. Taşeronlara karı yapılacak adımları ilgili bakanlıklar görüşecek. Yaz sezonunda bölge okullarında eğitim verilecek. Hiçbir yetkisi olmayan kişiler tersanede gösteri yapıyor. Hepsini birden çözmek zorundayız.

Buradaki dayanışma sektörün verimliliğini ve özgüvenini artıracak. 50 yataklı hastanenin tersanenin yanı başına yapılması bu işe olumlu yaklaşımın göstergesidir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious