Erdoğan, başkan adaylarını açıkladı

Erdoğan, başkan adaylarını açıkladı.20699
  • Giriş : 29.12.2008 / 12:30:00
  • Güncelleme : 29.12.2008 / 12:29:09

Başbakan Erdoğan, partisinin Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını açıkladı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını açıklamaya devam ediyor. AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin Altındağ Belediyesi Karapürçek Spor Salonu'nda düzenlenen töreninde konuşuyor.

Başbakan Erdoğan, partisinin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak halen bu görevi yürüten Melih Gökçek'i mi yoksa başka bir partiliyi mi aday göstereceği merakla bekleniyor.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyleydi:

Adaylar...

Büyükşehir belediyeleriyle ilgili açıklama bugün yapmayacağız. Onu hafta içi yapacağız.

Adıyaman: Necip Büyükarslan
Çelikhan: Mustafa Bulut
Gölbaşı: Yusuf Özdemir
Gerger: Arif Karatekin
Aksaray: Nevzat Balta
Ağaçören: Fırat Salman
Ortaköy: Mahmut Ütük
Keskin: şerafettin Mevan

Balıkesir: Sabri Uğur
Balya: Kemal çavdar
Edremit: Yunus Bolbey
Gönen: Hüseyin Yakar
İvrindi: Recai Baytar
Savaştepe: Gürkan

Bilecik: Selim Yağcı
Osmaneli: Selaattin Çetintaş

Bolu: Alaaddin Yılmaz

Kıbrıscık: kemal Aktaş

Burdur: Sebahattin Akkaya
Çeltikçi: Ali Yüce
Gölhisar: Mehmet Yavuzer

Denizli: Nihat Zeybekçi
Akköy: Osman Ubuz
Bekirli: Osman A. Yiğit
Buldan: Mustafa Şerit
Kale: Abdullah Kaleayvaz
Acıpayam

Elazığ: M. Süleyman Selmanoğlu

Karabük: Hüseyin Erer

Kilis: Abdi Bulut

Nevşehir: Hasan Ünver

Rize: Halil Bakırcı

Güneysu: Ahmet Minder

Kalkandere: Nihat Çolak

Sivas: Sami Aydın

Akıncılar: Mevlüt Albayrak

Divriği: Memet Güvesin

Suşehti: Şaban Coşkun

Tekirdağ: Ahmet Aygün

Çerkezköy: Ali Ertem

Şarköy: Can Gürsoy

Hayrabolu: Şener Çelikayar

Tokat: Adnan Çiçek

Almus: H. Hüseyin Arıkan

Niksar: İdris Çahin

Turhal: Ali Gözen

Yeşilyurt: Kazım Misafir

Van: Burhan Yenigün

Başkale: Ejder Yağızer

Özal: Emin gözütok

Çaldıran: Ferman Yıldırm

Yozgat: Yusuf Başer

Akdağmaden: Suphi Daşdan

Sorgun: Ahmet Şimşek


29 Mart yerel seçimlerinde 49 adet yola devam edeceğimiz arkadaşlarımızı açıklayacağız... Yine bugün bir grup arkadaşımız partimize katılıyorlar ... onlara da hoşgeldiniz diyoruz...

Memleketimize milletimize hizmet etmektn dolayı iftihar ediyoruz... Yola çıkarken dedik ki bizi hedefimizden saptırmak isteyenler olabilir dedik ama hamdolsun hiçbirine aldanmadık. Aldatan olmadık aldanan olmadık.. Daha yol katedeceğimiz uzun yollar var... Sizlerin huzurunda tekrar ifade ediyorum.. Millete hizmetten şaşmadık şaşmayacağız.. Türkiye hakettiği yarınlara kavuşturmaktan geri durmayacağız....

Biz sadece millete hizmet için varız. Bunun haricinde hiç bir hedefimiz yoktur olamaz. Her bir partili arkadaşımın amacı hedefi budur. Bunun dışında bir hedefi amacı olan varsa bu camiada bu parti yeri olamaz yoktur. AK Parti hizmet ve birlik siyasetinin adresidir. Bu Türkiye'nin her yeri için böyledir. Hedef 70 milyonu kucaklamak. Ayrımcı anlayışı bizden beklemeyin. Kimlik üzerinden siyaset yapamamızı kimse beklemesin. Kimse insanların DNA testleri üzerinden siyaset yapmayı beklemesin. Bu testi yapanların hedefi bu ülkeyi bölmek amacıyla siyaset yapanlardır. Bunu halkım çok iyi biliyor. Bizim için kimliklerin inkarı değiştirilmesi mümkün olmadığını biliyor ve görüyoruz. Herkes bizim için birdir ve bu ülkenin eşit haklara sahip vatandaşıdır. Alevisi, Sünnisi, Kürdü, Lazı hepsi bir. Bizim kitabımızda etnik kimlik üzerinden siyasi rant elde etmek yakışmaz.

Aziz Milletim tercihini AK Parti'den yana kullanmıştır. Emaneti AK Parti'ye yüklemiştir.

Bu tercihe mashar olmaktan, bu heyecanı yüklenmekten her zaman mutlu olduk, heyecan duyduk. Heyecanın hiç durmadı, millete hizmet etme sevginiz hiç azalmadı. Bundan dolayı iftihar ediyoruz.

Yola çıkarken dedik ki uzun ince yoldayız gidiyoruz gündüz gece dedik. Bizi hedefimizden saptırmak isteyenler olacak dedik. Aldanan olmadık altadan olmadık.

AK Parti hizmetin adresidir, AK Parti temiz siyasetin yegane adresidir. Altı yılda Türkiye için yaptıklarımız, yerel yönetimlerde yaptıklarımız bunun ispatıdır. Biz her zaman hedeflerimizle, eserlerimizle konuştuk. Attığımız temellerle, ulaşılamaz hedeflerle değil, açılışımızı yaptığımız okullarla yollarla, hastanelerle somut projelerle konuştuk. Yerel yönetimler sayesinde güzelleştirdiğimiz şehirlerle konuştuk. Bizim farkımız bu!

Ne dedik? Suyu, yolu, elektiriği olmayan köy kalmayacak.

Mart'ta işte milletin önüne eserlerle yola çıkacağız. Ne demişler "Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri" İşte milletimizin huzuruna biz bu eserlerle çıkıyoruz.

Türkiye genelinde her bir aday adayından, adaylarımızdan istediğim bu. Aday olamayanlar ben aday olamadım gidiyorum dememeli. Bundan sonra benim üzerime ne düşüyor diye durmalı. Biz sadece ülkemizi adaletli bir kalkınma için buradayız. Bundan başka bir gayemiz yoktur. Partimin her mensubunun anlatacağı budur. Bunun aksine bir emeli olan varsa bu partide bu camiada yer bulamaz bunu böyle bilmeli.

Değerli kardeşlerim,

70 milyonu kucaklayamayanların bu ülkeye tek bir hizmeti olamaz. 81 ilin 80'inde milletvekili çıkarmamız, ülkenin her tarafında siyaset yapabilmemizin sırrı da buradır.

Kimse bizden başkalarıyla popülizim yarışına girmemizi beklemesin. Kimse bizden insanlardan DNA testlerini yapmamızı beklemesin. Bu testi yapanların kimliği ortadır zaten, bu testi yapanlar bu milleti bölme gayretindedir. Milletim bunu biliyor zaten. Kim ne veriyorsa biraz daha fazlasını verme gayretinde değiliz. Olmayacağızda milletimin bu tüccarlara da karnı tok.

Bunun milletimize hangi bedelleri ödettiğini de çok iyi gördük. Bizim için kimliklerin inkarı ya da değiştirilmesi söz konusu dahi edilemez. Biz herbirimiz bu ülkenin eşit vatandaşlarıyız, biriz beraberiz. Alevi ve sunni vatandaşlarımız birdir bu ülkede. Hepimiz aynı haklara sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız.

Çünkü bundan milletimizin kazacağını birşey olamaz. Bu millet aynı yerde dönüp dolaşmayı kesinlikle hak edmiyor. Böyle davranan partiler biliniz ki hazıra konmaya alışmış millete birşey sunamayan anlayıştır. Bir kere ezberleri bozarak onları şaşırtacaktır.

Demokrasi ve şiddet biraada yaşamayaz. Şiddet demokrasinin düşmanıdır, refahın düşmanıdır en önemlisi yaşama hakkının düşmanıdır.

Kimse safsata yapmasın. Devlet ve milletin kucaklaşması, milletin aleyhine değil refahıdır. Milletimizin aleyhine olan terör ve şiddettir. Şiddet karşısında demokrasimizi güçlendirerek, önümüzdeki seçimleri büyük bir fırsata çevirecektir. Hangisinin kazanacağına değil, hangisinin kaybedeceğine de millet karar verecektir.

Biz ne dedik? Biz millete ne söz verdik? 3 Y ile mücadele edeceğiz dedik. Ceza infaz sistemini etkin hale getirdik, işkenceye hiçbir ayrıcalık göstermedik. Yoksulluk için mücadele ettik. Fakir fukaranın yanında olacağız dedik, hiç kimseyi ötelemeyeceğiz dedik. Altı yılda sadece 5 katrilyon kaynak aktardık.

Şimdi muhalefeti biryandan medyası bir taraftan elele verdiler. Bunları yapanlarda sözde sosyal demokrat. Bunlar sosyallikten ne anladılar bunları da bilmiyorum. Öğrenci burslarını iptal ettiler. Sosyal güvenlik yasasanı karşı çıktılar.

Şu anda çıkardığımız yasayla her doğan, sağlık sigortasına kavuştu. Kimse çocuğu annesini rehin olamaz. Duyuyor musunuz bizim dönemizde rehineleri? Duyamassınız!

Eksiklikler var mıdır? Tabii ki vardır. Genele bakacaksınız, bir tane olay mutlaka olur. Gözden kaçan olay olabilir. Ayıptır...

Böyle bir şey dünyanın hiçbir yerinde olamaz. Bakın CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı kömür dağıtacağını söyledi.

Bakın buradan sesleniyorum. CHP'nin İstanbul'da belediye döneminde hava kirliliğinin ne olduğunu benim İstanbullu vatandaşlarım çok iyi bilir. Ankara'da da Karayalçın'ın döneminde hava kirliliğinin ne derecede olduğunu benim vatandaşlarım bilir.

Bizim dağıttığımız kömür, Türkiye genelinde ısınma amacıyla kullanılan kömürün sadece yüzde ikisine derk geliyor.

Erzurum gibi doğu illerimizde ithal kömür fiyatları anormal değişiklik göstermiştir. Satılan ithal kömürü artık gına getirecek derecesine gelmişti. Biz oraya iki taksitle daha ucuza kömür imkanı sağladık. Nereden nereye!

AK Parti tüm kadrolarıyla, yoksulların yanında olmaya devam edecektir.

Okullarda kitap dağıttık bunun da karşısındalar. Bir türlü anlayamadık! Fakir ve zengin fakir ayrımını yapmadık. Dedik ki öğrencinin fakiri zengini olmaz!

Bazı TV kanalları, bir yerde okul buluyorlar. O okulda soba yanmıyor. Sonra şok şok haber! Kardeşim, yani benim Tayyip Erdoğan olarak elim ayağım kimdir! Validir, kaymakamdır, müdürdür. Oradaki okul müdürü bunu eğer valiye bildirmiyorsa ben nereden bileyim. Eğer samimiysen bu konuda benim bakanıma bilgi veremez misin? Sonra da bekle eğer gereken yerine getirilmiyorsa haberini yap. Dert üzümü yemek değil bağcıyı dövmek. Kusura bakmayın siz bu dürüst bağcıları dövemeceksin, buna izin vermeyeceğiz.

Biz geldiğimizde 9 il doğalgaz kullanıyordu. Şimdi 63 ile ulaştı, bu noktaya ulaştı.

Bakınız 1997 yılından 2002 yılına kadar tam 21 bakan fona devredildi, yani batırıldı. Kim vardı DSP, ANAP ve MHP vardı. Bu bankalardan milletimize bedeli faiziyle birlikte 65 milyar dolar olmuştu. 65 milyar dolar, güncellenmiş rakam olarak veriyorum. Milletimiz adına takipcisi olduk, oluyoruz. Ülke genelinde geniş kapsamlı 63 tane planlı operasyon gerçekleştirildi. Belediyeler hakkında yapılan şikayetlerin tamamı değerlendirildi. 18 belediye başkanı ve 18 belediye meclis üyesi görevden uzaklaştırıldı. Bunların arasında her partiden var.

Hükümetimize yönelik yolsuzluk iddiaları son derece haksız ve yersiz, çirkindir. Nedense iddialar asılsız çıkanların yüzü kızarmıyor. yalanları ortaya çıkanlar bizden de milletten de özür dilemiyor.

Bunlar yavuz hırsızlık yapıyorlar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*