Erdoğan, Baykal ve Bahçeli'ye yüklendi

Erdoğan, Baykal ve Bahçeli'ye yüklendi.8599
  • Giriş : 09.03.2009 / 22:48:00
  • Güncelleme : 09.03.2009 / 23:04:40

Erdoğan,''Atatürk hayatta olsa, 'Benim partim eyvah kimlerin eline düştü' derdi. Ben bunu görüyorum'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Erdoğan, partisinin Aydın İstasyon Meydanı'nda düzenlediği mitinginde yaptığı konuşmada, muhalefet partilerini eleştirerek, şöyle konuştu:

''Aydın'ın güzel bir sözü var. 'Darı unundan baklava, incir ağacından oklava olmaz.' Bunlardan da idareci olmaz. Olay bu kadar basit. Biz hayal dünyasında gezmiyoruz, yaptıklarımızı konuşuyoruz. Sizin bir dikili ağacınız var mı ey Bahçeli, ey Baykal? Ne yaptınız siz yıllar yılı?

Baykal diyor ki, 'Cumhuriyet'ten daha eskiyiz.' Tamam eskisin de ne yaptın? Eski olman bizim işimize yaramıyor ki. 'Eskiye rağbet olsaydı...' mı? Biz gene öyle demeyelim de... Şöyle diyelim, eski olman sana ne kazandırdı? Arada sırada çıkıyor diyor ki, 'Sıkılır insan artık, bu parti Atatürk'ün partisi, Atatürk'ün partisine hakaret ediyorlar.'

Değerli arkadaşlar zaten Atatürk hayatta olsa, 'Benim partim eyvah kimlerin eline düştü?'derdi. Ben bunu görüyorum. Niye? Çünkü Atatürk ebediyete intikal etti, ilk yaptıkları iş ne oldu? Paraların, posta pullarının üzerinden devlet dairelerinin duvarlarından Atatürk resmini kaldırdılar, merhum İnönü'nün resmini koydular. Bunlar Atatürkçü filan değil, Atatürk'ün üzerinden geçinenler."

"SEN NASIL SİYASETÇİSİN?"

Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, kendisini ''uçağa fazla biniyor diyerek eleştirdiğini, bunu da daha fazla harcırah almak için yaptığına ilişkin iddialarda bulunduğunu'' hatılattı.

Erdoğan, Bahçeli'nin 3,5 yıllık başbakan yardımcılığı döneminde sadece 3 ülkeye gittiğini beyan ettiğini anlatarak, ''Dünyayı dolaşacaksın ki dünya da sana gelsin, sen gitmezsen kimse sana gelmez. İhracat böyle patladı. Bu ülkenin 81 vilayetine gittin mi peki onu söyle. Sen nasıl siyasetçisin?'' diye sordu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*