Erdoğan, Baykal'ın malvarlığı açıklamalarını eleştirdi

Erdoğan, Baykal'ın malvarlığı açıklamalarını eleştirdi.11164
  • Giriş : 16.07.2007 / 09:33:00

Erdoğan, Baykal'a "öyle acıdım ki, Sayın Baykal, gel sana Yeni Cami önünde bir mendil açalım" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Baykal'ın katıldığı TV programının bandını izlediğini dile getirerek "Öyle ağlıyor, öyle ağlıyor. Acıdım. Yani şu verdiğin mal beyanını bilmesem... Öyle acıdım ki, ben diyorum Sayın Baykal, gel sana Yeni Cami önünde bir mendil açalım da bu işi halledelim" dedi. Erdoğan, Baykal'ın programda 35 yılda taksitle bir tane ev aldığını ve orada yaşadığını söylediğini belirterek, "Ancak şimdi Angora evlerinden bir tane villa almış. 'Onu kıskandılar' diyor. Sayın Baykal geç o işi. Önce şu mal beyanını açıkla. İş Bankası'ndaki senetlerini açıkla. Eşinin bütün mal varlığını ortaya koy. Dürüst ol. Bu millet o zaman sana, bak bakalım nerede karnenin notunu veriyor. Gör" dedi.
Bazı medya patronlarının CHP'ye çanak tuttuğunu da dile getiren Erdoğan, "Çünkü bizimle hortumlar kesik. Onun için 'ne yapalım ki' diyorlar. İş dünyası bakıyorsun bir araya gelmiş. Diyorlar ki, 'Biz oyumuzu CHP'ye vereceğiz. Ama iktidar olmasını istemiyoruz hiç.' İktidara kimin gelmesini istiyorsunuz? 'İktidarda AK Parti'nin olmasını istiyoruz' diyorlar. Yani bu ne lahana turşusu, bu ne perhiz anlamak mümkün değil" diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yanında bazı haddini bilmez tipler bulunduğunu ve bunların terör estirdiğini söyleyen Erdoğan,"Bursa'da şirketler tarafından megaboard afişler asılıyor. 1. bölge milletvekili adayı, yanındaki o dediğim kendini bilmez tiplerle ellerinde beyzbol sopalarıyla geliyorlar. O afişleri oraya asan 2 delikanlıyı öldürünceye kadar dövüyorlar. Bir tanesi yoğun bakımda yatıyor, biri normal odada yatıyor. İnsaf... Biz seni, zaten 12 Eylül'den önce sizin anlayışınızı biliriz, tanırız. Bu ülkeyi nerelere götürmek istediğinizi biliriz. Dolayısıyla gelip, bu noktada bize milliyetçiliğin tanımını yapma" dedi.

Miting alanında su, bayrak, şapka ve sandviç bulunduruldu ve seyyar tuvaletler kuruldu. Erdoğan, miting alanına gelinceye kadar "Tekno müzik" eşliğinde Erdoğan'ın konuşmalarından kısa cümleler verildi.

Miting için oluşturulan platformun 6 günde kurulduğu ve ses düzeninin 200 bin watt gücünde olduğu öğrenildi. İkisi 44'er metrekare olmak üzere 4 adet dev ekran miting alanına kuruldu. 15 bin balon, 10 konfeti makinesi ve 10 bin adet de karanfil miting için hazırlandı.

Miting esnasında aşırı izdiham ve sıcak hava dolayısıyla bazı kişilerin bayıldığı, bu kişilerin görevlilerce alandan çıkarıldığı ve müdahale edildiği görüldü.

Mitingde yer alan, "Bahçeli'nin ipiyle kuyuya inilmez", "Onlar ip atlatıyor, sen çağ atlatıyorsun", "Şimdi siz sayabildiniz mi, kaç kişiyiz?", "Kör muhalefet gel de miting gör" yazılı pankartlar ile "Vur vur inlesin Deniz Baykal dinlesin", "Deniz Baykal baksana, kaç kişiyiz saysana" şeklindeki pankartlar dikkati çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious