Erdoğan, Baykal'la görüşmeyecek

  • Giriş : 11.04.2007 / 00:00:00

Başbakan Tayyip Erdoğan anamuhalefet lideri ve CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’la Cumhurbaşkanlığı konsunu görüşmeyeceğini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Erdoğan, TBMM Başkanı Bülent Arınç’ın bir televizyon kanalında ifade ettiği belirtilen "Köşk seçimi öncesinde muhalefetle görüşsün" önerisinin sorulması üzerine de şunları söyledi:
"Değerli arkadaşlar düşüncesini açık, net açıklamış bir parlamento içi ve parlamento dışı muhalefetle görüşmenin bir anlamı olmaz. O bir zaman israfıdır.

Çünkü çok ciddi manada, maalesef biliyorsunuz bu süreçte çok çirkin açıklamalar yapıldı. Bu konuda hakikaten fikirlerini açıklamamış olanlarla bir görüşme arzum var. Nitekim önümüzdeki birkaç gün içinde bu noktada da yapacağım birkaç sınırlı görüşme olacak. Bunları duyacaksınız." Bir gazetecinin, "Milletvekilleriyle yaptığınız görüşmelere ilişkin bilgi verir misiniz?" sorusu üzerine Erdoğan, "Hayır, bitecek, bittikten sonra göreceksiniz" karşılığını verdi.

Erdoğan, "Açıklamalarınızdan Baykal dışındaki muhalefet liderleriyle görüşeceğiniz anlamını çıkarabilir miyiz?" sorusuna, "Sözümden ne anladığınızı bilemem" yanıtını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious