Erdoğan, "Ben bugünü düşünmüyorum

Erdoğan,
  • Giriş : 25.01.2009 / 09:27:00
  • Güncelleme : 25.01.2009 / 11:50:06

Çetelerin üzerine cesaretle gidilerek Türkiye'nin temizlendiğini belirten Erdoğan, "Ben bugünü düşünmüyorum.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ben çocuğumun yaşadığı Türkiye'yi değil, torunlarımızın yaşayacağı tertemiz Türkiye'yi düşünüyorum. Torunlarımıza böyle bir Türkiye bırakmak zorundayız." dedi. Operasyonlara karşı çıkanlara da, "İtalya'da 'temiz eller operasyonu' olduğu zaman Türkiye'de haftalarca aylarca bu konuşuldu, yazıldı. Türkiye'de benzer operasyonlar olunca niçin bazı odaklar rahatsız oluyor?" sorusunu yöneltti. Erdoğan, isim vermeden CHP lideri Deniz Baykal'a göndermede bulundu: "O kadar rahatsız oluyorlar ki 'ben avukatıyım' diyecek kadar ileri gidiyor."

Rize Valiliği'nin sivil toplum örgütlerine verdiği yemekte konuşan Erdoğan, Ergenekon operasyonu üzerinde durdu. "Türkiye, cesur ve kararlı bir biçimde tabularının, korkularının, kendisine ayak bağı olan çeteleşmelerin, mafyanın üzerine gidiyor." diyen Erdoğan, ülkenin temizlendiğine işaret etti. Erdoğan şöyle devam etti: "İtalya'da 'temiz eller operasyonu' olduğu zaman Türkiye'de aylarca televizyonlar bunları gösterdi. Peki Türkiye'de benzer bu operasyonlar olunca niçin bazı odaklar rahatsız oluyor? Ben çocuğumun yaşadığı Türkiye'yi değil ta torunlarımızın yaşayacağı tertemiz Türkiye'yi düşünüyorum. Torunlarımıza böyle bir Türkiye bırakmak zorundayız." Rize'nin teşvik kapsamındaki illerden olduğunu da hatırlatan Erdoğan, hemşehrilerinden yatırım istedi. Bazı illere uygulanan yatırım teşvikinin süresinin uzatılacağının müjdesini verdi.

Erol Çakır'la yaşadığı 'burs polemiği'ni anlattı


Erdoğan daha sonra Rize il teşkilatının düzenlediği törene katıldı. Buradaki konuşmasında büyükşehir belediye başkanlığı döneminde öğrencilere verdiği burs sebebiyle İstanbul Valisi Erol Çakır'la yaşadığı polemiğe isim vermeden temas etti. Üniversitelilere burs veren ilk belediye başkanı olduğunu hatırlatan Erdoğan, o dönem İstanbul'a atanan valinin Ankara'dan özel olarak görevlendirildiğini savundu. Valinin gelir gelmez kendisine 'Bu bursları siz militanlarınıza veriyorsunuz.' dediğini aktardı. Erdoğan şöyle devam etti: "Bu sözü kınadığımı söyledim. O sırada burs kuyruğunda bekleyen öğrenciler vardı. 'Beraber öğrencilere soralım. Benim militanım mı, yoksa bu ülkenin evladı mı görün.' dedim. Ama cesaret edemedi."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*