Erdoğan, cenazedeydi

  • Giriş : 28.07.2006 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan, Vali Kemal Önal'ın eşinin cenaze törenine katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Törene, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Devlet Bakanı Beşir Atalay, Adalet Bakanı Cemil Çiçek, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Yargıtay Başkanı Osman Arslan, Danıştay Başkanı Sumru Çörtoğlu, DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Hayati Yazıcı ve Necati Çetinkaya, AK Parti Grup Başkanvekili Salih Kapusuz, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, çok sayıda milletvekili, çok sayıda il valisi, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Vali Kemal Önal, kızı Nazlı ve oğlu Cem Önal ile cami avlusunda taziyeleri kabul etti. Başbakan Erdoğan, Vali Önal'a taziyelerini ilettikten sonra Kocatepe Camiinde cuma namazı kıldı. Cenaze namazında Vali Önal ile Başbakan Erdoğan, DYP Genel Başkanı Ağar, İçişleri Bakanı Aksu, 9. Cumhurbaşkanı Demirel yan yana saf tuttu. Başbakan Erdoğan'ın bir süre 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'le sohbet etti. Namaz öncesinde Vali Önal'ın duygulandığı gözlendi.

Başbakan Erdoğan, namazın ardından Vali Önal ile bir süre Emel Önal'ın tabutunu bir süre taşıdı. Tabutu taşıyanlar arasında yerel giysileriyle Ankaralı seğmenler de yer aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious