Erdoğan, çetelerle mücadeleyi anlatırken dili sürçtü

Erdoğan, çetelerle mücadeleyi anlatırken dili sürçtü.11164
  • Giriş : 22.08.2007 / 11:00:00
  • Güncelleme : 31.08.2016 / 21:00:37

Başbakan, çetelerle mücadeleyi anlatırken dili sürçtü. Erdoğan, şunları söyledi:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


"Çeteler ciddi vurgun yedi. Çeteler, bürokrasi, asker, meclis, polis, siyasetin içine sızmış. Yargı içine s....mış (hemen sızmış diye düzeltti). Bunların nerelerde neler yaptıkları ortaya çıkarıldı.

Bu konularla ilgili yargı süreci başladı. Eğer biz yere sağlam basarsak, bu çetelerden, mafyalardan ülkemizi temizleriz." Başbakan Erdoğan önceki gece Kanal D'deki progranda, 'ılımlı İslam' yakıştırmalarının çok çirkin olduğunu belirtti ve "Bu bir defa dinimize saygısızlıktır, hakarettir. İslam'ın ılımlısı ılımsızı falan olmaz, İslam İslam'dır o kadar" dedi.

'İslam İslam'dır o kadar'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin ılımlı bir İslam devletine doğru gidip gitmediği ile ilgili tartışmalara sert çıkarak, "Bu 'ılımlı İslam' yakıştırmaları falan çok çirkin şeyler. Bu bir defa dinimize saygısızlıktır, hakarettir. İslam'ın ılımlısı ılımsızı falan olmaz, İslam İslam'dır o kadar" dedi.
Kanal D'de önceki akşam yayınlanan Arena programında Uğur Dündar'ın sorularını yanıtlayan Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

ARINÇ KOORDİNATÖR BAKAN MI?:

Üç başbakan yardımcılığının koordinatör özelliği olacak. Bunlardan bir tanesi bakanlıklar arası koordinasyonu sağlayacak. Bir tanesi ekonomiden sorumlu koordinatör bakan olacak. Bir diğeri de hükümet-parlamento ilişkilerini koordine edecek.(Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın yeni kabinede yer alıp almayacağına yönelik soru üzerine) O sürpriz olarak kalsın, şimdi açıklamayalım. Kabinenin 3'te 1'i değişebilir. Bu 7-9 olur.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious