Erdoğan, CHP'yi bursla vurdu!

Erdoğan, CHP'yi bursla vurdu!.15864
  • Giriş : 15.03.2009 / 22:46:00

Erdoğan, İzmir Gündoğdu Meydanı'nda CHP tarafından iptal ettirilen belediye burslarına değindi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erdoğan, CHP'nin, belediyelerin burs vermemesi için Anayasa Mahkemesi'ne gittiğini hatırlattı.

Erdoğan, ''Hani bunlar gençliği seviyordu? Anayasa Mahkemesi de bu talebe uydu. Şimdi belediyeler üniversiteli gençlere burs veremiyor. Eski monşerlerden bir tanesi, CHP'de bir yerde seminere gidiyor. Gençlerden biri 'Hem gençleri sevdiğinizi söylüyorsunuz, peki bizim belediyelerden aldığımız bursları niye kestirdiniz, niye engellediniz?' diyor. O da 'Biz engellemek için Anayasa Mahkemesi'ne gitmedik. Bu burs miktarı azdı, bunu artırmak icin oraya gittik' diyor. Ayıp oluyor ayıp, çok ayıp! Öyle ki gençler, bunları yutmuyor artık; ama ben diyorum ki işte bu CHP'yi iyi tanıyalım. Ben söylenenlerle konuşuyorum. Asla hakaret kitabımda yazmaz; ama gerçeği benim milletimin bilmesi lazım.'' diye konuştu.

Bu arada, Başbakan Erdoğan, konuşması sırasında körfezdeki tekneleri işaret ederek, ''Körfezin sularında teknelerdeki tüm kardeşlerimize 'vira' diyorum.'' dedi.

Erdoğan, konuşmasının sonunda AK Parti İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Tahir Aksoy'u tanıttı. Erdoğan, daha sonra belediye başkan adayları ile el ele tutuşarak halkı selamladı.

Erdoğan, eşi Emine Erdoğan'la kalabalığa karanfil attıktan sonra halkı selamlayarak alandan ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*