Erdoğan, CHP'yi millete havale etti

  • Giriş : 16.05.2007 / 00:00:00

"Seçim meydanlarında yaptıklarını milletimize bir bir anlatacağız" diyen Erdoğan, CHP'yi Meclis'i kilitlemekle ve 4 buçuk yılda tek bir öneri bile getirmemekle suçladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Erdoğan AK Parti Grubu'nda partililere seslendi. Erdoğan2ın hedefinde yine CHP vardı.

Erdoğan'ın açıklamaları özetle şöyle:

Bir kanun görüşüyorsunuz. Sadece bir maddeye 1600 önerge veriliyor. Kim veriyor bunu CHP? Neden yapıyor Meclis'i kilitlemek için... Bunların burada neler yaptığını siz anlatacaksınız. Meclis'e CHP'lilerin girmesini engellemek için kapılara nöbetçiler koydular. Milletvekillerine oy kullandırmamak için her yolu denediler.

Bu engellemeler olmasaydı bizim nerelerde olduğumuzu tasavvur ediyoruz. Bunları seçim meydanlarında milletimize bir bir anlatacağız. Engellemeler olmasaydı, milletin kasasına o paralar girseydi, bugün ödediğiniz faizlerin çoğu olmayacaktı. Geçmişte ihalelerin bedellerinin çok üzerinde rakamlarla açıldığı günler oldu. Benim İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı olduğum dönmelerde.. Sivil toplum örgütleri Bu ülkeye yazık. Bu millete yazık. Buna vatanperverlik denir mi? Soruyorum size? Çok büyük değişimlere imza attık. Bugün mangalda kül bırakmayanlar 4 buçuk yıllık değişimle ilgili tek bir önerilerine şahit oldunuz mu? Ülkeyi saran değişimden hiç mi etkilenmediler? Sorsalar neyi soracaklar? Paradan altı sıfır attınız mı diyecekler? Enflasyonu niye düşürdünüz mü diyecekler? Bu ülkeyi niye bu kadar büyüttünüz mü diyecekler? Ülkenin itibarını içte dışta artırdınız mı diyecekler?

Takılmışlar bazı vehimlere elleriyle yaptıkları öcüleri okuyup okuyup bu güne geldiler. 22 Temmuz'da kim pehlivan kim değil herkes görecekler. Türkiye'de sosyal demokrat bir tane lider yok diyorlar. Programları ne ne anlatacaklar millete? Hiç bir şey.. Devamlı halkla kavga halindeler. Kendilerini halkın üstünde bir karar mercii olarak görmekten başka dertleri yok onların. Onların kendi gündemleri var. Onların gündemlerinde kavga ve polemikten başka bir şey yok..

Milletin verdiği hiç bir şerefli görevden kaçmadık. Milletin Meclis'in den de kaçmadık. seçim sandığından da kaçmadık. Asla kaçmayacağız. Milletin sandığından çıkacak her karara razıyız.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious