Erdoğan, cuma'ya kadar dinlenecek

  • Giriş : 14.03.2007 / 00:00:00

Belindeki rahatsızlık önceki nüksedince dünkü programlarını iptal eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün evinden çıkmayıp istirahat etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ayakta durmasını zorlaştıran ağrılar çeken Başbakan Erdoğan’a “Mekanik bel ağrısı, fıtık başlangıcı" teşhisi kondu. Erdoğan geçen yıl da kas spazmı geçirerek 1 hafta evinde dinlenmişti. Başbakan’a kas gevşetici iğneler ve istirahat öneren doktorlar, beldeki rahatsızlığı tetikleyen faktörler arasında uzun süre ayakta kalınması, çok seyahat edilmesi ve stresin bulunduğunu belirtiyor. Makam arabasına ortopedik minder konan Erdoğan bir süredir bel korsesi kullanıyor. Doktorları Başbakan’a düzenli egzersiz yapmasını, yürüyüş gibi aktivitelerde bulunmasını öneriyor. Başbakan'ın cuma gününe kadar evinde dinleneceği öğrenildi. Başbakan ile aynı tempoda çalışan bakanların da benzer sorunları var. Yaş ortalaması 50’nin üzerinde olan kabinede bakanlar vakit buldukça spor yapıyor. Başbakanlık merkez binasının altındaki spor salonunda haftanın iki günü Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ve Devlet Bakanı Beşir Atalay ile Müsteşar Ömer Dinçer birlikte spor yapıyor.

ERDOĞAN’A DiYALOG ÖDÜLÜ

Washington'da bulunan Rumi Forum kuruluşunun 2007 Uygarlıklararası Diyalog Ödülü, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ve İspanya Başbakanı Jose Luis Rodrigues Zapatero'ya verildi. Rumi Forum ve Georgetown Üniversitesi tarafından Kongre binasında düzenlenen törende ödül, Washington Kardinali Theodore McCarrick tarafından, Erdoğan'a iletilmek üzere dış politika danışmanı Egemen Bağış'a sunuldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious