Erdoğan, Doğan'a dört bomba gönderdi!

Erdoğan, Doğan'a dört bomba gönderdi!.10416
  • Giriş : 14.09.2008 / 18:45:00
  • Güncelleme : 14.09.2008 / 18:43:23

Erdoğan, Almanya'daki Deniz Feneri davasına adını karıştıran Aydın Doğan medyasına 4 bomba gönderdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Erdoğan, geçen hafta "Niçin saldırdığını sen açıkla, sana bir hafta süre, yoksa ben açıklarım" demesinin üzerinden bir hafta geçti ve İstanbul'da Beyoğlu ilçe teşkilatının kurultayında kamuoyunun karşısına çıktı.

Aydın Doğan'ın niçin kendisine ve partisine saldırdığını anlatan Erdoğan, saldırıların arkasında 4 nedenin yattığını söyledi:

1- Mektuplarınızdaki taleplerinizi karşılamadığımız için bana ve partime şantaj yaptınız, iftiralar attınız,
2- Sermaye Piyasası Kurulu'nda kağıt kaçakçılığı dosyanız var diye SPK Başkanı'na şantaj yaptınız, iftiralar attınız,
3- RTÜK'te çıkarlarınız çatıştı diye RTÜK Başkanı'na şantaj yaptınız, iftiralar attınız,
4- İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ndeki talepleriniz için Başkan Kadir Topbaş'a iftira attınız, şantaj yaptınız.

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın konuşmasını 15 TV kanalı canlı yayınladı. Erdoğan 75 dakika yüren konuşmasında Aydın Doğan'a yönelik ağır ithamlarda bulundu. Doğan'ı çıkarlarının çatıştığı kişi ve kurumlara iftira atıp, şantaj yapmakla suçlayan Erdoğan, kendisinden de mektupla bazı taleplerde bulunduğunu belirtti. Erdoğan şöyle konuştu:

"RTÜK'le çıkarlarınız çatışacak, RTÜK Başkanı'nı hedef alacaksınız, Belediye taleplerinizi karşılayamacak, belediye başkanına saldıracaksınız, SPK'da dosyanız var, kağıt kaçakçılığı iddiası ile ilgili savunmanızı istedi diye SPK Başkanı'na iftira atıp şantaj yapacaksınız.

CEVABI DA İFTİRAYI ATTIĞIN PUNTO İLE YAYINLAYACAKSIN

Tüm bunlardan sonra da kalkıp basın özgürlüğü diyeceksiniz. 5 gazeteniz ve 3 televizyonunuzla yargısız infaz yapıyorsunuz. Önce bu çıkar ilişkisinden sıyrılın. İftirayı hangi puntoyla atıyorsan cevabımızı da aynı puntoyla yayınlayacaksın.

Şahsıma gönderilen mektupları kamuoyuna açıklamak pek adetim değildir ama bana mektuplarında işadamı ve yayıncı olmak üzere iki ayrı şapkası olduğunu yazıyor Aydın Doğan. Başbakan olarak benden talep ve beklentilerini iletiyor. Ama anlaşıldığı kadarıyla şapkaları karıştırıyor. Bu da eğer kabul ederse bana gönderdiği mektuplara halkım huzurunda verdiğim cevap olsun.

Şimdi bu kayıtlara giriyor. Sayın Aydın Doğan Medyada çok sesliği hayati öneme sahip olduğunu bilmeniz lazım. Ancak Medya grubunuzn muhalefete yakınlığınızı dile getirdiğimizde neden tahammülsüzlük gösterdiğini anlayamıyorum. Bunun vahim bir yanlılgı olduğu açıktı. Size tavsiyem demokratik bir tavırla eleştirilere de açık olmanız gerektiğidir. Bundan sonra medyacı kimliğiniz ile iş adamı kimliğinizi karıştırmamanızı istiyoruz. Cevap olarak şimdi bununla yetinip bu bahsi kapıyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*