Erdoğan, DTP'li belediyeleri eleştirdi

Erdoğan, DTP'li belediyeleri eleştirdi.14438
  • Giriş : 30.10.2008 / 01:20:00
  • Güncelleme : 29.10.2008 / 23:55:38

Ankara'da açılış töreninde konuşan Erdoğan kendi belediyelerini Tunceli ve Diyarbakır'la kıyasladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara'da 13 köprülü kavşağın açılış töreninde konuşan Başbakan Erdoğan, kendi belediyelerini Tunceli ve Diyarbakır'la kıyasladı. Erdoğan'ın izlenimi...

Başbakan Erdoğan, Eryaman Aile Yaşam Merkezi önünde gerçekleştirilen törende konuştu.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

"Bu ülke üzerinde oyun oynayanlara sesleniyorum. Bu ülkeyi nifak tohumları saçarak bölmeye çalışanlar ve aramıza ayrılık tohumları saçmaya çalışanlar yanlış yolda olduklarını bilmeliler. Onlara bu milletin tarihine çok iyi bakmalarını tavsiye ediyorum.

Çağı yakalamalıyız ve çağın gereklerini yapmalıyız. Bu ülkeyi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmalıyoz. çalışarak gayret ederek ülkemizi şehirlerimizi güzelleştirerek bu mümkündür.

Hedeflere koşarak varıyoruz. Daha da çalışacağız. Güçlenen Türkiye'nin rakamları. Kimsenin endişesi olmasın. Dünya bir krizi yaşıyor, Türkiye bu krizi de en az hasarla atlatacak.

Farkımız cumhuriyete sahip çıkmak. Farkımız cumhuriyeti korumak kollamak. Bizim geleneğimiz bizim kültürümüz emaneti ehline vermeyi emreder. Emaneti daha iyi şarta ulaştırabilene vereceksin.

Cumartesi günü Van'da pazar günü Hakkari'deyim. çünkü biz kendimizi Ankara'ya hapsetmedik. bu ülkeyi nakış işler gibi işleyeceğiz. Bizim görevimiz halkın tamamına hizmet götürmek.

Şimdi Sivas'ta Erzurum'da Ankara'da belediyecilikte yapılan hizmetleri gördük. Bir de Tunceli ve Diyarbakır'da yapılanları gördük. Aradaki fark mukayese edilemeyecek kadar büyük. Aynı imkanlarla çalıştılar. Aynı kaynaktan beslendiler. Ama bu aşk gönül işi. Biz bu işe gönül verdik.

Sayın başkan sadece Ankara'da 101 adet alt-üst geçit yaptı. Geçmişte tek bir köprü açılışı için tören yapılıyordu. Şimdi biz yetişemiyor toplu olarak açıyoruz. Nerden nereye..

Bazı dedikodular yapılıyor. konuşuluyor. Meyvesi olan ve yenen ağaç taşlanır. AK Parti meyvesi olan ağaçları ülkeye topluma kazandırmıştır. Durmak yok yola devam. Bizim anlayışımızda hizmet var. Biz millete efendi olmak için bu yola koyulduk. Biz milletimizin hizmetkarıyız. Bizim belediyemiz rant belediyesi değil hizmet belediyesidir ve eser belediyesidir. Milletim vakti zamanı geldiğinde bu mesajı yine çok iyi verecektir. ben bu 13 kavşağın yapımında emeği geçenlere teşekkür ediyor Ankaralılara hayırlı olsun diyorum."

Hizmete girecek köprülü kavşaklar şöyle:

-Konya Yolu Eti Köprüsü Konya-Samsun ve Samsun-Konya istikametleri

-Konya Yolu Ahlatlıbel Üst Geçidi

-GİMAT Alt Geçidi

-Ostim Alınteri Bulvarı Üst Geçidi (Mehmet Akif Ersoy Üst Geçidi)

-GİMAT Kavşağı Ostim ''U'' dönüşü

-GİMAT-Urankent ''U'' dönüşü

-Anadolu Bulvarı GİMAT Doğu Üst Geçidi

-Ayaş Yolu Optimum önü Orhanbey Caddesi Alt Geçidi

-Ayaş Yolu Otoyol Alt Geçidi

-Dikmen Vadisi Köprüsü

-Dikmen Köprüsü

-Hasköy Köprüsü

-Çağlayan Üst Geçidi

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*