Erdoğan, el koydu!

  • Giriş : 11.02.2007 / 00:00:00

Erdoğan: Olayları Trabzon’a maletmek çok yanlış

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon’da meydana gelen olaylarla ilgili konuşmanın yersiz olduğunu belirterek, "Bu tür olaylar Türkiye’nin her tarafından oluyor. Trabzon’a maletmek çok yanlış olur." dedi.

Başbakan Erdoğan, Rize gezisi dönüşü Trabzon’da sivil toplum örgütü temsilcileriyle bir araya gelerek Trabzon’da meydana gelen olayları değerlendirdi.

Zorlu Grand Otel’deki toplantıda Erdoğan, Trabzon’da meydana gelen olayları il halkına maletmenin yanlış olduğunu, bu tür konuşmaların gündemden düşmemesine bir anlam veremediğini söyledi.

Trabzon’daki olayların benzerlerinin 81 vilayetin her birinde olabileceğini belirten Erdoğan, "Her ilden potansiyel suçlu çıkabilir. Bu işin doğasında var. Kimse ’Trabzonlular böyle işler yapıyor’ derse elimizin tersi ile iteriz. Bizim asıl konuşmamız gereken Trabzon’da müşterek olarak neler yapabiliriz, insanımızın refahı için ne yapabiliriz. Bunun çalışmasını yapmamız lazım." diye konuştu.

Ülkenin kalkınması için her hafta bir iki vilayet gezdiğini ve yapılan çalışmaları yerinden gördüğünü ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu: "Bu ülkeyi Ankara’dan takip etmek mümkün değil. Eğer gitmezsen kaliteli bir eser bulamazsın. Denetleyince de kalite geliyor. Trabzon’da da birçok projemiz devam ediyor. Öncelik olarak Karadeniz Sahil Yolu’nu bitirmek üzereyiz. Bunun yanında Atasu içme suyu barajı, toplu konut, Çamburnu tersanesi öncelik verdiğimiz çalışmaların başında geliyor."

"ELİ SİLAH TUTAN DEĞİL, ELİ KALEM TUTAN NESİLLER İSTİYORUZ"

Türkiye’yi çağdaş hukuk devleti normlarına ulaştırmak için çalıştıklarını da kaydeden Erdoğan, "Hukuk devleti anlayışı olmazsa ne hukuk olur ne adalet kalır. Hiçbir zaman korkulara esir düşmeyeceğiz. Yarım kalan her iş vatandaşın önünde bir engeldir. Ülkemizi hiçbir zaman yamalı bohçaya çevirmeyeceğiz. Birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyler var. Bunlara fırsat vermeyeceğiz. Türkiye’yi dünyadan kopartmak isteyenler var. Bunlar hiçbir şekilde emellerine ulaşamayacak. Hükümet olarak gençlerimize daha iyi bir gelecek sağlamak için gayret göstermeliyiz. Eli silah tutan değil, eli kalem tutan nesiller istiyoruz. Bir anne baba çocuğunu nasıl görmek istiyorsa biz de hükümet olarak aynısını istiyoruz. Çocuklarımız bizim en kutsal varlığımızdır. Hiçbir gencimizin provokasyonlara alet olmasını istemiyoruz. Kirli emellerine alet ettirmeyeceğiz. Bu kirli emel peşinde koşanlar da umduklarını bulamayacak. Trabzon’un sağduyusu da budur. Bugüne kadar olduğu gibi birlik beraberliğin simgesi olacaktır." şeklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan, merkeze alınan vali ve emniyet müdürü konusuna da açıklık getirerek, "Trabzon’a atanacak vali ve emniyet müdürünü bu hafta içinde Cumhurbaşkanı’na sunacağız. Trabzon’la birlikte 10’a yakın vali ataması var. İnşallah Trabzon en kısa zamanda vali ve emniyet müdürüne kavuşacak." diye konuştu.

Öte yandan Başbakan Erdoğan’ın konuşması sırasında ismi açıklanmayan ve imam hatipli olduğunu belirten bir kişi, "Başbakan’a İHL ile ilgili birşeyler söylemek istiyorum" deyince korumalar tarafından dışarı çıkartıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious