Erdoğan, eski günlerini aratmadı

  • Giriş : 28.10.2006 / 00:00:00

Rahatsızlandığı için uzun tuttuğu bayram tatilini Muğla'da geçiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, bugün katıldığı törenlerde formundan bir şey kaybetmediği görüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Erdoğan, dün geldiği Denizli'de bugün ilk olarak konutlara doğalgaz verilmesi törenine katıldı. Erdoğan, programı için konakladığı Denizli Polis Evi'nden saat 11.40'ta çıktı. Devlet Bakanı Ali Babacan, Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekçi ve AK Parti Denizli milletvekilleriyle birlikte Siteler Mahallesi Yunus Caddesi 6218 Sokak 9 numaradaki Ümit ve Mithat Makal çiftine ait konuta gitti.

Beraberindekilerle eve giren Erdoğan, ev sahipleriyle bir süre sohbet etti. "Hayırlı olsun" dileğinde bulunan Başbakan, daha sonra Bakan Babacan ile mutfağa geçerek, çakmakla doğalgazlı ocağı yakmaya çalıştı. Alev almayan ocak, teknik servisin müdahalesi sonucu yandı. Erdoğan, aileye doğalgazın çok ilginç bir yakıt olduğunu, sadece bir düğmeye basarak bütün evin ısınacağını, artık kömür taşıma derdinden kurtulacaklarını söyledi.

Başbakan konuttan çıkışında ise vatandaşlara hitaben kısa bir konuşma yaptı. Formundan bir şey kaybetmediği görülen Başbakan, Denizli'de 50 bin konuta doğalgaz verilebilecek teknik altyapı kurulduğunu ifade etti. Vatandaşları doğalgaz kullanmaya davet eden Başbakan, "Doğalgazın rahatlığından bütün ailelerin istifade etmesini istiyorum." dedi.

Daha sonra çocuklara oyuncak dağıtan Erdoğan, Sevindik Kapalı Pazaryeri açılışına da katıldı. Buradaki konuşmasında, bir süre önce Sivas'tan denizliye atanan Vali Hasan Canpolat'ı tanıtırken, "Sivas Belediye Başkanı, şimdi Denizli Valisi" diye bahsetti. Ardından hatasını düzelten Erdoğan, konuşmasını, "Cumhur sizsiniz. Cumhuriyet sizin, hepimizin. Aydınlık yarınların Türkiye'sini, bu değerlerimizi güçlendirerek kuvvetlendireceğiz." diyerek bitirdi. Ayrıca Denizli'yi her gelişinde daha da zenginleşmiş ve güzelleşmiş gördüğünü belitti.

Başbakan Erdoğan daha sonra Denizli Valiliği önünde düzenlenen cumhuriyetin 83. kuruluş yıldönümü çelenk koyma törenine katıldı. Erdoğan, Atatürk anıtına çelenk koyduktan sonra valiliğe girdi. Çelenk koyma törenine 11. Piyade Tugay Komutanı Tuğgenelar Tayfun Aksatan da katıldı. Bu sırada Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Denizli Şubesi'ne bağlı bir grup tarafından protesto edildi. Grup, Atatürk postesi ve Türk bayrağı açarak, "Türkiye laiktir, laik kalacak" şeklinde slogan attı. Erdoğan, ADD Denizli Şubesi pankartı da taşıyan ve aralarında önlüklü öğrencilerin de bulunduğu grubun protestosunu görmedi. Üzerinde Atatürk'ün resminin bulunduğu ''Cumhuriyetimiz için'' yazılı tişörtler giyen grup, polis kordonuna alınarak alandan uzaklaştırıldı. ADD Denizli Şube Başkanı Gülizar İçer Karaca, Cumhuriyet Koşusu'nun ardından çelenk koymak amacıyla valilik önüne geldiklerini, amaçlarının kimseyi protesto etmek olmadığını söyledi. Karaca, Erdoğan'ın geleceğinden haberleri olmadığını ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious