Erdoğan, getirdikleri değişimi anlattı

Erdoğan, getirdikleri değişimi anlattı.8599
  • Giriş : 10.02.2009 / 12:10:00

Başbakan Erdoğan, partisinin Meclis grup toplantısında konuşuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Biz eserlerimizle hizmetlerimizle yapıp edimizle konuşacağız. İşimiz hizmet gücümüz millet diyerek işimize bakacağız. Kocaeli'nde çok yoğun bir kalabalıkla duygularımızı ve yaptıklarımızı paylaştık. Sağanak yağmura rağmen kimsenin alanı terketmemesi bizi daha da çok duygulandırdı. 105 eseri Kocaeli'ne kazandırdık bunların açılışını yaptık.

Bugün Kırşehir'de yarın Kastamonu'da mitinglerimize devam edeceğiz. Çok partili sisteme geçilişinden bugüne kadar toplam 41 kez seçim gördük. 18-19 ayda bir seçim yapıldı. Bize kadar bakanlar ve vekiller daha ne iş yaptıklarını anlamadan yönetim değişiyordu. Her seçim dengeleri bir kez daha bozuyordu. Biz bu istikrarsızlığı giderdik. seçim öncesi populist yaklaşımlarla musluklar açılıyor seçim sonrası telefisine çalışıyordu. Biz bu kısır döngüyü bozdu.

Bizi seçim ekonomisi yapmakla suçluyorlar. Türkiye Cumhuriyeti'nin valisini bile bu karalama kampanyasına dahil ediyorlar. Valilerimiz yasaların verdiği yetkiyi aynen kullanıyorlar. Bu hükümet kömürü seçim zamanı mı dağıttı. Bu hükümet bursları seçim zamanı mı vermeye başladı. Şimdide biz burslara değil bursların miktarına karşı çıktık diyorlar. Bunların yapısı. AK Parti göreve geldiğinden beri hep milletle aynı yöne baktı. Seçimler demokrasinin tazelenmesidir. Seçimler iktidarın ve muhalefetin gözden geçirilmesidir. Millet emaneti dilediğine verir. Seçimler herkesin kendini kontrol etme sürecidir. Millet vereceği mesajı verecektir. Biz milletimizin ne demek istediğini okudur. Her seçimde artan desteği bir şımarma değil bir kararlılık sebebbi olarak gördük. Yüzde 47'nin oyunu aldık diye kibirlenmedik.

Seçime kadar 60'dan fazla vilayete gideceğiz.

Son seçim sonuçlarına bakıp yan gelip yatmayacağız.

Seçim atmosferini karalama ve iftiralarına başladılar. Bu partiler projeleriyle değil iftiralarıyla konuşacaklarını da gösteriyorlar.

Bir suçum varsa konuşmaz yargıya gidersiniz. Git hemen suç duyurusunda bulun. Biz de haksızlığın yanında durmayalım. Çünkü yaptıklar işin gerçek olmadığını biliyorlar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*