Erdoğan, grup toplantısına katılmayan vekilleri uyardı

Erdoğan, grup toplantısına katılmayan vekilleri uyardı.7701
  • Giriş : 05.09.2007 / 13:21:00
  • Güncelleme : 05.09.2007 / 13:43:45

Başbakan Erdoğan, grup toplantısına katılmayan milletvekillerini uyardı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AKP grup toplantısının basına kapalı bölümünde katılım krizi yaşandı. Yoklama sonucu, yeni hükümette yer alamayan eski bakanlar Atilla Koç ve Osman Pepe ile listeye giremeyen Salih Kapusuz'un da aralarında bulunduğu yaklaşık 20 milletvekilinin salonda olmadığı ortaya çıktı. Bu duruma tepki gösteren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Devamsızlık istemiyorum" dedi.
TBMM'deki ilk grup toplantısı öncesinde yapılan yoklamada 20 dolayında milletvekilinin olmadığı görüldü.
Erdoğan da toplantıya gelmeyen milletvekillerinin isimlerini tek tek okudu. Yeni dönemde bütün milletvekillerinden duyarlılık isteyen Erdoğan, şöyle konuştu:

"Meclis'teki çalışmalara sürekli katılmanız lazım. Hükümet programının okunması sırasında da Genel Kurul'da boşluklar görüldü. Millet bizi televizyonlardan izliyor. Muhalefet Genel Kurul'a giriyor, siz de girmelisiniz. Halkımızın bize olan teveccühünü boşa çıkarmayalım. Kulise çıkıp boşuna vakit harcamayın. Asıl işiniz burası. Ölüm, kaza, hastalık gibi haller dışında herkes burada olacak, mazeret istemiyorum."

Ankara siyasetçisi

Erdoğan, toplantının basına açık bölümünde de "Sizlerden Ankara siyasetçisi olmanızı değil, Türkiye büyüklüğünde bir siyasetin temsilcileri olmanızı özellikle istiyoruz" dedi. Erdoğan, AKP'nin iktidara gelmesini kimsenin tesadüflere bağlamamasını istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious