Erdoğan, halaycı vekili uyardı

Erdoğan, halaycı vekili uyardı.14120
  • Giriş : 08.10.2008 / 13:09:00

Halaycı vekil, kapalı grup toplantısında kendini savundu. Başbakan Erdoğan vekile fırça gibi uyarı yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türkiye Aktütün saldırısının ardından verdiği 17 şehidi için yas tutarken, oğlunun sünnet düğününde halaylı görüntülerle tepki toplayan AKP'li Hasan Kara kendini “komik” ifadelerle savundu. AKP'nin basına kapalı grup toplantısında oğlunun sünnet düğünü için toprak sahayı mıcırla kaplatan, parke taşı döşeten ve TEDAŞ da elektrik direkleri diktiren Kilis milletvekili Hasan Kara savunma yaptı. Başbakan Erdoğan'ın isteği üzerine AKP grubunu bilgilendiren Kara, ''Sünnet düğünündeki harcamaları ben kendi cebimden yaptım. Hepsinin faturası var” dedi.

HALAY ASKER İÇİN

Kara, Aktütün saldırısının ardından gelen şehit haberlerine rağmen sünnet düğününün devam edip, halayların çekilmesini ise ilginç ifadelerle savundu. Kara, şöyle dedi:

“Orada askere gidecek olan bir grup vardı. Onlar halay çekti. Bizim oralarda askere gitmeden önce halay çekilir. O halayı çekenler de askere gidecek bir gruptu. Ayrıca o halayın saldırıyı protesto eden bir yanı da vardı. Halay çekenler 'Askere gidelim, PKK ile çatışalım' diye sloganlar da attılar. Ben ise mevlithanları çağırtıp şehitlerimiz için mevlüt okuttum”

BAKAN DA GELMİŞTİ

3'ü kız 4 çocuk babası olan 39 yaşındaki AKP Milletvekili Hasan Kara 5 yaşındaki oğlunun sünnet düğününü Aktütün saldısı haberinin geldikten sonra önce ertelemeyi düşündüklerini de açıkladı. Kara, “Ancak, daveti 3 ay önceden tüm davetlilere ulaştırmıştık. Ayrıca, Ulaştırma Bakanımız da sünnet düğünümüzün yapılacağı Kilis'in merkeze bağlı Yavuzlu Beldesi'ne gelmişlerdi. Onun için erteleyemedik” dedi.

BAŞBAKAN'DAN FIRÇA GİBİ UYARI

Başbakan Erdoğan da milletvekillerine “hassas bir dönemden geçildiği” uyarısında bulundu. Erdoğan, “Hassas bir dönemden geçiyoruz. Yaptığınız işlerde, verdiğiniz görüntülerde dikkat edin” dedi. Medyaya yönelik eleştirilerini grubun kapalı bölümünde de sürdüren Başbakan, “Medyanın partimizle ilgili haberlerini hepiniz biliyorsunuz. Bunu göz önünde bulundurun. Malzeme olmayın” talimatını verdi.

GÖRKEMLİ SÜNNET

AKP Kilis Milletvekili Kara'nın oğlu Mehmet Enes'in sünnet düğünü için, Gençlik Spor İl Müdürlüğü'ne ait stadyumun toprak zeminine belediye ekiplerince mıcır serilmiş, parke taş döşenmişti. Halayların çekildiği görkemli sünnet düğünün haber yapılmasını engellemek için gazetecilerin görüntü kasetlerine el konulmuştu. MHP'li belde belediye başkanı İsmail Hakkı Cannacar sünnet düğünü hakkında; “Devletin imkanlarıyla, devletin işçileriyle, siyasi iktidarın verdiği güçle bunların yapımını sağlayacaksın. Böyle şey olmaz. Bu milletvekili, daha önceki yıllarda yaptığımız asfalt çalışmalarında bize devletin bir greyder ve silindirini verdirmedi. Düğün için sahanın kilit taşı yapımını üstlenen Kilis Belediye Başkanı'nın amacı yeniden aday olabilmek için milletvekiline yağcılıktan başka bir şey değildir. Biz talepte bulunduğumuzda reddeden İl Özel İdaresi ve diğer kurumlar, milletvekilinin şahsi işi için maalesef beldeye gelip çalışma yapıyor” açıklamasını yapmıştı.

GAZETEPORT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*