Erdoğan, Hanuka ve Noel'i kutladı

Erdoğan, Hanuka ve Noel'i kutladı.8599
  • Giriş : 21.12.2008 / 18:18:00

Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin, ''bugün şiddet ve nefretin giderek yaygınlaştığı bir dünyada, medeniyetler ittifakı arayışlarının sonuca ulaşabileceğini göstermesi bakımından cesaret ve ümit verici bir sembol haline geldiğini'' bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Hanuka ve Noel bayramları dolayısıyla mesaj yayımladı.

Mesajında, sevgi, dayanışma, barış ve hoşgörünün öne çıktığı bayramların, milletçe birlik, beraberlik ve dayanışmamızın pekişmesinde önemli bir yere sahip olduğuna işaret eden Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:

''Musevi vatandaşlarımızın 7-14 Aralık tarihlerinde kutladıkları Hanuka Bayramı ve Hristiyan vatandaşlarımızın 24 Aralık tarihinde karşıladıkları Noel bayramları da sosyal hayatımızda karşılıklı anlayış ve yakınlaşmaya, kaynaşmaya katkıda bulunan önemli günlerdendir.

Milletimiz, bu topraklarda yüzyıllardır barış içinde bir arada yaşamanın en güzel örneklerini vermiştir.

Ülkemiz, bugün şiddet ve nefretin giderek yaygınlaştığı bir dünyada medeniyetler ittifakı arayışlarımızın sonuca ulaşabileceğini göstermesi bakımından cesaret ve ümit verici bir sembol haline gelmiştir.

Bu umutla Musevi vatandaşlarımızın Hanuka Bayramı ile Hristiyan vatandaşlarımızın Noel bayramlarını tebrik ediyor, aziz milletimiz başta olmak üzere bütün insanlığa huzur, barış ve refah diliyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*