Erdoğan, İsrail'e çok sert konuştu!

Erdoğan, İsrail'e çok sert konuştu!.10103
  • Giriş : 29.12.2008 / 01:40:00
  • Güncelleme : 29.12.2008 / 00:35:36

Erdoğan Belediye başkan adaylarını açıklamak için geldiği kürsüde Gazze'deki İsrail vahşeti ile ilgili çok sert konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Erdoğan Ankara'nın Altındağ ilçesinde AK Parti belediye başkan adaylarını açıklamak için geldiği kürsüde Gazze'deki İsrail vahşeti ile ilgili çok sert konuştu. Erdoğan'ın açıklamaları şöyleydi:

"Konuşmamın hemen başında İsrail'in Gazze'ye yaptığı saldırıyı kınamak istiyorum. Masum insanların öldüğrülmesinin sivil yerlerşim yerlerinin bombalanmasını ve oranstısız güç kullanılmasının tekrar kınıyorum.. Yapılan operasyon dünya barışına indirilmiş darbedir.

İsrail Filistin arasında bir arabuluculuk görevi üstlenmiştik. Yalarca sürdürülen çalışamalar neticesinde İsraşil Başbakanı 5 raundu gerçekleştireceğimiz görüşmeyi yaparken bunu da görüşmüştük Yapılşan bu operasyon Türkiye'yr yapılmıştır… Bu savunmasız insanları bombardımanla hele dünkü bu uzun süreli bir operasyon olacak söylemleriyle bunu İsrail in oprtaya koyması ciddi bir insanlık suçudur. Konuyla ilgili Dışişleri bir açıklama yaparak bu saldırıyı kınadı. Barış süğrecine katkısı olacak bu görüşmeleri tıkayan operasyonu kınadığımızı dünyaya duyurduk…

Gazze'de yapılanların trajik durumun dünydaca bilinmesi lazım ..

İsraili bu yanlıştan dönmeye çağırıyoruz. Türkiye olarak Filistinli kardeşlerimize yardımlarımızı devam ettirirken gelişmeleri yakından takip ediyoruz... Ölenlere rahmet yaralılara şifa diliyoruz. Sağlık bakanlığı devreye girdi Filistinli yaralalıları ülkemize getirmek üzere hazırlık yaptık."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*