Erdoğan, İzmir Gündoğdu meydanında miting yapacak

Erdoğan, İzmir Gündoğdu meydanında miting yapacak.16612
  • Giriş : 27.06.2007 / 08:48:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 8 Temmuz Pazar günü İzmir Gündoğdu meydanında miting yapacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AKP İzmir il yönetimi, 13 Mayıs'ta İzmir'de yapılan ve yaklaşık 1.5 milyon kişinin katılımıyla dünyanın dikkatini çeken Cumhuriyet Mitingi'ni gölgede bırakma çabasına girdi.
Adaylar, her gittikleri ilçede teşkilata "Gündoğdu'ya akın" talimatı verirken, il yönetimi de ilçelerden yüzlerce otobüs kaldıracak.
AKP'nin teşkilatı, İzmir mitingine 11 gün kala alarma geçti. AKP İzmir'de kendi iktidarına karşı düzenlenen ve katılımıyla dünyanın dikkatini çeken Cumhuriyet Mitingi'ni gölgede bırakmaya çalışıyor. Her gün ayrı bir ilçede seçmenle buluşan 24 milletvekili adayı, teşkilata "Gündoğdu'ya akın" mesajı veriyor.
Miting için, il yönetimi ilçelerden yüzlerce ücretsiz araç kaldıracak. Saat 17.00'de yapılacak mitingin katılımcılarına, su, şapka ve bayrak dağıtılacak. Alana seyyar tuvalet ile el ve yüz yıkama ünitesi konulacak. Katılımcılara, güneşten korunmaları için AKP amblemli beyaz şemsiye dağıtılması düşünülüyor.
Partinin seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı İbrahim Derici, AKP'nin İzmir'de önyargıları yıktığını, geçmişte RP'nin devamı olarak kabul edilirken bugün merkezde görüldüğünü ileri sürerek, şunları söyledi:
“Bizi geçmişte öcü gibi görenler yanıldıklarını anladı ve bakışları değişti. Bunu, bize sordukları sorulardan da anlıyoruz. 3 Kasım 2002 seçimlerinde 'siz seçilseniz de iktidar yapmazlar' diyenler yanıldı. Mitingimizi birilerine cevap vermek için yapmıyoruz ancak çok canlı ve İzmir'in tarihi mitinglerinden biri olacak.'' AKP İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, şehir plancısı olduğunu vurgulayarak, Gündoğdu Meydanı'nın 60 bin metrekare olduğunu ve her metrekarede üç kişi yer aldığında alanda 180 bin kişinin olacağını söyledi. Aydın, “Cumhuriyet Mitingi'nde iddia edildiği gibi 1.5 milyon kişi değil en fazla 220 bin kişi vardı. Ayrıca Cumhuriyet Mitingi'ne gidenlerin üçte biri bize oy verecek. Her parti belli bir kesimi temsil ediyor, biz ise herkesi. İzmir'de birinci partiyiz'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious