Erdoğan, kaplıcalarda tatil yapacak

  • Giriş : 07.12.2006 / 00:00:00

Yurt dışı gezilerinden yorgun düşen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ailesiyle birlikte Afyonkarahisar Korel Termal Otel'de 2 günlük tatil yapacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bu gün akşam otele gelmesi beklenen Erdoğan, 2 günlük tatilden sonra cumartesi günü Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç ve Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in de katılımıyla gerçekleşecek olan kamu yatırımları ve Korel Otel açılışını yapacak.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, açılışlar nedeniyle cumartesi günü Afyonkarahisar'a gelmesi beklenirken, Türkiye'nin en büyük termal oteli unvanına sahip Korel Termal'de 2 günlük tatil programı sürpriz oldu. Milletvekillerinin ricası üzerine tatili kabul eden Başbakan, ailesiyle birlikte termalin keyfini çıkartacak. Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç ve Mili Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik de Başbakan'a açılışlarda eşlik edecek.

Başbakan'ın geleceği önceden haber verildiği için Korel Termal'de özel oda hazırlandı. Korel Otel sahibi Ali Acar, Başbakan için özel hazırladıkları 500 metre karelik suit dairede çalışma odasından jakuziye kadar her şey olduğunu söyledi. Korumalar tarafından korunan özel daireden basın mensuplarına görüntü aldırılmıyor.

Cumartesi günü, kamu ve belediye yatırımları olmak üzere toplam 32 toplu açılış yapılacak. Saat 12.30'da başlayacak toplu açılış töreninin 2 saat sürmesi bekleniyor. Sonrasında Korel Termal'in açılışını yapacak olan Başbakan ve beraberindeki bakanlar, saat 16.30'da Afyonkarahisar'dan ayrılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious