Erdoğan, 'Kutsal Emanetler Bölümü' açılışında

Erdoğan, 'Kutsal Emanetler Bölümü' açılışında .50495
  • Giriş : 29.12.2007 / 13:43:00

Başbakan Erdoğan, Topkapı Sarayı'nda yenilenen 'Kutsal Emanetler Bölümü'nün açılışını yapıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Üç büyük dinin bize bıraktığı bu manevi hazineye paha biçilemez." diyen Başbakan Erdoğan, buranın yenilenmesinde emeği olan herkes inanıyorum ki, emeklerinin karşılığını alacaktır" şeklinde konuştu.

Erdoğan konuşmasında şunları söyledi:

Bir İstanbul sevdalısı olarak, böyle bir değere sahip olmanın şeref ve gurunu her zaman taşıyorum. Kutsal emanetlere evsahipliği yapmak ancak İstanbul gibi muheteşem şehre nasip olmuştur.
Sanata ve sanatçıya bu ülkede verilen önem başka hiçbir millete nasip olmamıştır. Biz red-di miras etmeyen bir milletin çocuklarıyız. Manevi değerlerden uzaklaşan, inaçları doğru olarak öğrenmeyen toplumlar, sevgiyi, kardeşiliği ve paylaşmayı yeterince yaşamayamıştır.

Tarihe, külütüre ve sanata yapılan yatırım aslında geleceğe yapılan yatırmlardır. Biz buna inanıyoruz.

Buraların restore edilmesinde emeğe olan herkesi tebrik ediyorum. Fakat sadece restore etmek yetmiyor. Bu eserler çocuk gibi, bakım ve ilgi istiyor. Onları da yapmalıyız.

Devasa Fatih Camii kayıyor. Cami deprem fayı üstünde. Burayla ilgili ciddi çalışmalarımız süretle devam ediyor.

Bitr milletin geçmişi ayağı bastığı zemindir. O zemini kaybederseniz bir daha toprlanamazsınız. Ekonokim kalkınmanın yanında, manevi ve kültürel kalkınmayı sağlayamazsanız başarı sağlayamazsınız.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious