Erdoğan, Malezya yolcusu

  • Giriş : 29.07.2006 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan, Ortadoğu kriziyle ilgili olarak İKÖ'nün Malezya’da yapacağı olağanüstü toplantıya katılma kararı aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İsrail’in Lübnan ve Filistin’e saldırılarını ele almak üzere dönem başkanı Malezya tarafından davet edilen üye ülkeler içinde Türkiye’yi Başbakan Erdoğan temsil edecek.

Uzun süredir merakla beklenen ağustos başındaki Yüksek Askeri Şûra (YAŞ) toplantısına ilk iki gün başkanlık edecek olan Erdoğan, YAŞ toplantısının ortasında Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’a uçacak. Başbakan, 3 Ağustos’taki toplantıya katıldıktan sonra aynı gün geri dönecek. YAŞ’ın dördüncü günü sabahı Ankara’da olması beklenen Erdoğan’ın gelir gelmez alınan kararlara imza atması bekleniyor.

Geçmiş dönem YAŞ toplantılarına başkanlık eden başbakanlar sadece ilk gün toplantıya katılırdı. Erdoğan ise şu ana kadar YAŞ toplantılarının sürdüğü hiçbir günü aksatmadı. Bir üst rütbeye terfi edenlerle ordudan ihraç edilenlerin durumunun görüşüleceği YAŞ toplantısında Erdoğan imza atmasına karşın ihraç kararlarına şerh düştü. Bu arada Almanya Başbakanı Angela Merkel, dün meslektaşı Erdoğan’ı arayarak Ortadoğu’daki son durumu ve Lübnan’a gönderilecek muhtemel barış gücü konusunu görüştü.

Bu arada, Başkent Hastanesi’nde vefat eden Vali Kemal Önal’ın eşi Emel Önal (61) dün Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Kocatepe Camii’nde kılınan cenaze namazı, siyasetin ünlü simalarını buluşturdu. Törene Başbakan Tayyip Erdoğan, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ile DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar da katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious