Erdoğan, 'MHP, DP ve Anavatanlı kardeşlerine' seslendi

Erdoğan, 'MHP, DP ve Anavatanlı kardeşlerine' seslendi.11122
  • Giriş : 12.07.2007 / 21:17:00
  • Güncelleme : 12.07.2007 / 21:22:34

Erdoğan, Manisa mitinginde halka hitap etti. Son 5 yılda ülkenin büyük bir değişim geçirdiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayip Erdoğan, 5 yıl öncesiyle bugünün Türkiye'sini karşılaştırarak, vatandaşlardan ''İdeolojik kafa yapılarına değil, hizmete oy vermelerini'' istedi. Erdoğan, partisinin Manisa Sultan Meydanı'nda düzenlediği mitingde halka hitap etti.

Miting alanına TBMM Başkanı Bülent Arınç, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül ile otobüste halkı selamlayarak gelen Erdoğan, konuşmasında, halkın arasından geldiğini unutmayan bir Başbakan olarak, Manisa'ya 6. gelişi olduğunu anımsattı ve önceki yönetimleri eleştirdi.

Bunu yaparak halkla iç içe olduklarını ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu: ''Biz nereden geldiğimizi biliyoruz. Bu memleketin sevdalısı olduğumuzu unutmuyoruz. Biz milletimizin sesine sağır değiliz. Biz ülkemizin insanlarına fildişi kulelerden ve sırça köşklerden bakanlardan değiliz. Biz dizlerimizi kırıp, bu milletin sofrasına oturmayı da tarhanaya kaşık sallamasını da biliriz. Biz bu milletin sofrasına bereket katmak için, aşına aş katmak için geldik.''

''DEMOKRATİK VURUN''

Erdoğan, 4.5 senelik iktidarları sonunda ülkenin üstündeki kara bulutların dağıldığını, gençlerin bakışlarındaki ümitsizliğin kaybolduğunu dile getirerek, Türkiye'nin artık tüm dünyanın ifadesiyle ''Bir cazibe merkezi haline geldiğini'' söyledi. Konuşması, ''Vur vur inlesin, Deniz Baykal dinlesin'' sözleriyle bölünen Erdoğan, katılımcılara, ''Biliyorsunuz, iki tür vurmak var. Bir, kavgacı kişilik taşıyanların vuruşu. İki, demokratik kişilik taşıyanların vuruşu. Siz herhalde ikincisini kastediyorsunuz değil mi? O vuruş nerede yapılır? Sandıkta. Mesele bitti. Benim milletim işini biliyor'' diye karşılık verdi.

İDEOLOJİK KAFALAR

 Erdoğan, vatandaşlardan oy verirken 5 yıl öncesiyle bugünü mukayese etmelerini isteyerek, şunları kaydetti: ''Allah aşkına 5 yıl öncesinin Manisa'sıyla bugünün Manisa'sı bir birine benziyor mu? Hangi alanda bakarsanız bakın, ister yerel yönetimde, ister eğitimde, ister sağlıkta, ister adalet saraylarında, ister toplu konutta, ister tarımda bakın. Artık birbiriyle mukayese edilemeyecek kadar farklı bir çalışma var.

Bugün Manisa ekonomisi gelişiyor, yeni iş kapıları, yeni aş kapıları açılıyor. O Manisa mı iyiydi, bu Manisa mı iyi, soruyorum. 5 yıl önceki Türkiye mi iyiydi, bugünkü Türkiye mi? Ve biz oylarımızı neye vereceğiz? Hizmete mi vereceğiz, yoksa ideolojik kafa yapılarına mı vereceğiz? Gittiğim her yerde şunu söylüyorum; Futbol takımı tutar gibi parti tutmayın. Zira ülkemizin geleceğine, yavrularımızın geleceğine oynuyoruz, bunun bedeli çok ağır olur. Ben MHP'ye gönül vermiş, CHP'ye gönül vermiş kardeşlerime, Anavatan Partisine gönül vermiş kardeşlerime, DP'ye gönül vermiş kardeşlerime sesleniyorum. Niye biliyor musunuz? Sorumluluğum, mesuliyetim bunu gerektiriyor. Yarın, 'sen bize bunu söylememiştin' demesinler diye söylüyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious