Erdoğan, milletvekillerini fire konusunda uyardı!

  • Giriş : 14.02.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan hakkında verilen görüşmelerde AK Partili milletvekillerinin fire vermemelerini istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti grup toplantısının basına kapalı bölümünde konuşan Başbakan Erdoğan, CHP'nin Maliye Bakanı Kemal Unakıtan hakkında verdiği gensorunun yarın TBMM Genel Kurulu'ndaki görüşmeleri öncesinde milletvekillerini uyardı. Yarınki gensoru görüşmelerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, milletvekillerini "birlik ve beraberliğinizi bozmayın" diye uyardı.

Oylamada fire istemediğini ifade eden Erdoğan, yarınki oylamaya kendisinin de katılacağını ifade ederek, "Herkes tek vücut olmalı. Muhalefetin oyununa gelmeyin. CHP'ye prim vermeyin" diye konuştu. Milletvekillerine, "Aklınızda soru kalmasın" diye seslenen Başbakan Erdoğan, sorusu olan vekillerin Unakıtan'a yöneltmesini istedi.

Bunun üzerine söz isteyen Mardin Milletvekili Beşir Hamidi, "Sayın Bakan keşke ilk günden bu iddialara cevap verseydi. O zaman iş bu kadar uzamazdı" diye yakındı. Maliye Bakanı Unakıtan'a sahip çıkan Başbakan Erdoğan ise, "Kemal Bey, bu iddialara ilk günden cevap verdi. Ama maalesef anlamak istemeyenler var" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious