Erdoğan, 'Milliyetçilik' dersi verdi

  • Giriş : 04.02.2007 / 00:00:00

İzmir ve Manisa'yı kapsayan 3 günlük ziyaret için İzmir'e giden Başbakan Erdoğan, dün Manisa'daydı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

BÜYÜK ATILIMLAR YAPTIK

Uluslararası çevreler, Türkiye için 'yakın geleceğin en büyük küresel güçlerinden biri olmaya aday' diyorlar. Hükümet, son derece önemli ve kritik atılımlar yaptı. 4 yıl içinde Türkiye'yi, ekonomisiyle, yönetimiyle, siyasetiyle, sosyal düzeniyle, huzur ve güven ortamıyla karanlıktan aydınlığa taşıdık. Türkiye büyük başarı gerçekleştirdi. Partililer, icraatları vatandaşlara anlatsın. Bizden önceki hükümet zamanında gecelik faiz yüzde 8.000'ler seviyesindeydi. O günlerin kaymak takımlarına, günde 2 katrilyon lira kazandırılıyordu.

İCRAATLARI HALKA ANLATIN

AK Parti iktidara geldiği dönemde enflasyon yüzde 30'lardaydı. Şu an tek haneli rakamda. Bu yılki hedef yüzde 6... Türk Lirası'ndan 6 sıfır atacağız deyince 'enflasyon patlar' diyorlardı, patlamadı çatladı. Zil takıp oynamak isteyenler bekledikleri olmayınca çatladı. Benim vatandaşımın cebindeki parayı bu çağdaş, modern hırsızlar çalıyorlardı. Hani Türk Lirası'nın değerini koruyacaktınız? Bunu soracaksınız onlara. Hani milliyetçilikle geçinenler var ya, bunlar milliyetçi filan değil, bunlar ırkçı, ayrımcı, kafatasçı, bunlar milliyetçi değil. Milliyetçilik, bu vatana hizmettir, milletçilik, bu millete hizmettir, milliyetçilik, bu milletin derdiyle dertlenmektir, işte milliyetçilik budur. Hiçbir zaman bu ülkede 'Ya sev ya terk et' demedik. Sadece, 'bu ülkenin insanları birbirini sevsin' dedik. Biz, 'her şey Türkiye için' dedik ve bu yola böyle çıktık. Bizim farkımız bu. Bu yola çıkarken 'bu ülkeye sevdalıyız' dedik. Bizim derdimiz bu... Biz, 'etnik milliyetçiliğe karşıyız, ırkçılığı kabul etmiyoruz' dedik. Biz, Türkiye Cumhuriyeti'ne vatandaşlık bağı ile bağlı olanları bağrımıza basıyoruz, ayrım yok. ANAP, MHP, DSP koalisyon hükümetinin halini gördük, nasıl bir Türkiye devraldığımızı biliyorsunuz. Bu ülke ağır sıkıntılar yaşamadı mı? Çok şükür artık o günlerin çok çok gerisindeyiz. Türkiye'nin uçurum kenarına geldiği o karanlık günleri unutmamalıyız. Çünkü onlar bizim için ibret vesikasıdır. Aramıza nifak tohumları ekmek isteyenlere sakın ha prim vermeyin. Biz, biriz, beraberiz, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak aydınlık Türkiye geleceğinin sigortasıyız.

MEDYAYLA ÇALIŞMIYORUZ...

Bolu Tüneli yıllardır bitmemişti. Biz 4 yılda bitirdik. Şimdi diyorlar ki; Tünel 'nisan ayında bitmez haziran ayında, temmuz ayında biter. Diyelim ki; haziranda, temmuzda bitirilecek. Siz bunu 10-15 yıl gibi bir sürede bitiremediniz. Bir TIR'ın kaygan zeminde dikkatsizlik sonucu yaptığı kazayı tünele mal etmeye kalktılar. Kasımda genel seçim var. Sandıklarda kuş uçurtmayacaksınız, kuş. Ona göre. Hanım kardeşlerimiz olarak çok çalışacaksınız. Her sandıkta 3 hanım kardeşimi buradan görevli ilan ediyorum. Biz medyayla çalışmıyoruz, örgütle çalışıyoruz. Teşkilatımız ne kadar güçlüyse, biz o kadar güçlüyüz, bunu böyle bilin. Biz medyayla gelmedik, teşkilatla geldik, yine teşkilatla geleceğiz.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious