Erdoğan, MÜSİAD heyetini kabul etti

  • Giriş : 06.07.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Ömer Bolat ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, MÜSİAD Başkanı Ömer Bolat ve beraberindeki heyeti kabul etti. Yaklaşık iki saat süren görüşmede, Devlet Bakanı Ali Babacan, Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun ile Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer'de hazır bulundu. Görüşme sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Ömer Bolat, Başbakan Erdoğan'a 'Türkiye Ekonomisi 2006 Raporu" ve bu rapor çerçevesinde hazırlanan Güçlü Ekonomi Üretimine Geçiş Programı'nı sunduklarını kaydetti. Bolat, "Sayın Başbakan, bunlara çalışacağım, dedi" şeklinde konuştu.

Ekonomiden sorumlu bakan ve siyasi parti liderlerini takdim ettiklerini belirten Bolat, "Türkiye'nin siyasi istikrarını koruması ve devam ettirmesi gereken bir dönemde siyasal gerilim ve tartışmaların yumuşaması, siyasal iklimin yumuşaması konusunda çağrıda bulunuyoruz. Bir diyalog ortamının olması gerektiğine inanıyoruz. Bunları konuştuk." diye konuştu.

Son iki ayda ekonomide yaşanan dalgalanmalar sonrasında Türkiye'nin üretim, yatırım ve istihdam üçgeninde ekonomik kalkınmasını daha sağlıklı temeller üzerine oturtucağı tedbirlerin alınması gerektiğini de aktardıklarını belirten Bolat, "Makro istikrarı mikro tedbirlerle desteklemek gerektiğini vurguladık." dedi.

Bolat bir soru üzerine ise mikro tedbirlerin yatırım indiriminin özellikle öz kaynak kullanılarak yapılan imalat sanayi yatırımları için yeniden başlatılması, istihdam vergisinin düşürülmesi, enerji yükünün hafifletilmesi, istahdama yönelik fuar destekleri şeklinde takviyesini kapsadığını dile getirdi.

Bolat, "Cumhurbaşkanlığı konusunda spekülasyonlar yaşandı. Başbakan'a bir eleştiriniz oldu mu?" şeklindeki soru üzerine ise şunları dile getirdi: "Sayın Başbakan'ın geçen hafta bu konuda -sivil toplum kuruluşlarıyla da istişare edeceğiz- şeklindeki yaklaşımının tansiyonu düşürdüğünü, bu tutumun devam etmesini ümit ettiğimizi, bizim de bu konuda bir sivil toplum kuruluşu olarak istişareye açık olduğumuzu ifade ettik''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious