Erdoğan, nabız yokluyor

  • Giriş : 06.04.2007 / 00:00:00

Erdoğan, 26 kişilik milletvekili grubuyla bir araya geldi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Milletvekilleriyle yaptığı görüşmede Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda tam destek aldı.

Başbakan Erdoğan, 26 kişilik milletvekili grubuyla bir araya gelerek, AK Parti Grubuyla Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda görüşmelerini başlattı. Edinilen bilgilere göre Başbakanlık konutunda dün gece gerçekleşen ve 2 saat süren görüşmede milletvekillerine bir anket formu dağıtılarak daha önce teşkilata yönelik anketteki aday adayı isimleri soruldu.

Milletvekilleri, Başbakan Erdoğan, Dışişleri Bakanı Gül, TBMM Başkanı Arınç, Başbakan Yardımcıları Şener ve Şahin, bakanlar Gönül, Atalay, Aydın ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Toptan'ın isimlerinin bulunduğu anket formlarını doldurarak Başbakan Erdoğan'a ilettiler. Ankette milletvekillerine bu isimler dışında aday önerilerinin bulunup bulunmadığı ve Cumhurbaşkanı adaylığı dışında dış politikadan parti yönetimine kadar görüşleri de soruldu.


18 NİSAN'DA AÇIKLANACAK

Anketin ardından milletvekilleriyle Erdoğan arasında doğrudan Cumhurbaşkanı seçim süreci ve adaylık gündemiyle sohbet gerçekleşti. Söz alan milletvekillerinden Erdoğan'a, “Aday olma” diyen çıkmadı. Milletvekillerinin tamamı, Erdoğan'a, Cumhurbaşkanı adayı olması durumunda destek vereceklerini belirttiler. Milletvekilleri ayrıca Erdoğan'a aday olmaması durumunda bir ismi işaret etmesini, işaret edeceği isme de sonuna kadar destek olacaklarını ifade ettiler.

Başbakan Erdoğan da Cumhurbaşkanı seçim sürecini demokratik bir yaklaşım içinde ülkenin ve partinin birlik ve beraberliğini bozmadan gerçekleştireceklerini, en uygun adayın belirlenmesi için parti içinde ve dışında görüşmelerini sürdüreceğini bildirdi. Erdoğan, 18 Nisan'daki MKYK toplantısının ardından adayın açıklanma sürecinin başlayacağını belirtti.

Erdoğan, milletvekilleriyle görüşmelerini önümüzdeki hafta da sürdürecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious